«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną 11.05.2014

1. Pragnę gorąco podziękować za wszelkie prace wykonywane bezinteresownie na rzecz parafii. Paniom dziękuję za trud włożony w pielęgnowanie zieleni wokół świątyni, a panom za prace remontowe i porządkowe przy plebanii. Szczególną wdzięczność wyrażam rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za piątkowe sprzątanie świątyni i otoczenia. Proszę o taką pomoc w najbliższą sobotę parafian z ul. Wyzwolenia.
2. Próba dla młodzieży klas III gimnazjum będzie w poniedziałek o godzinie 16:30 i środę o godzinie 19.00. O przyjście na środową próbę proszę też osoby starsze, które chcą w tym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania

3. W piątek przypada Uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski. W naszej parafii jest to uroczystość odpustowa. Msze św. tego dnia będą odprawiane o godzinie 7.00 i 9.00, a o godzinie 18.00 sprawować będziemy sumę odpustową zakończoną nabożeństwem majowym i procesją z Najświętszym Sakramentem. W związku z tym proszę panów o pomoc w niesieniu baldachimu. Dzieci pragnące sypać kwiaty podczas procesji będą mieć próbę w środę o godzinie 19.00. Z uwagi na odpust, w naszej parafii nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W następną niedzielę gościć będziemy w naszej parafii kleryków Seminarium Sosnowieckiego. Taca z dopołudniowych Mszy św. przeznaczona jest na wsparcie tej instytucji.

5. Również w następną niedzielę odbędzie się po raz pierwszy w naszej parafii zlot motocyklistów, którzy podczas Eucharystii o godzinie 16.00 pragną wraz z nami w dzień urodzin Karola Wojtyły podziękować Bogu za dar kanonizacji bł. Jana Pawła II. Ofiary z tej Mszy św. będą przeznaczone na pomnik św. Jana Pawła II. Kazanie na tej Eucharystii wygłosi ksiądz Adam z Szarowa (koło Krakowa). Motocykliści dojadą na Eucharystię z Bolesławia, gdzie odbędzie się ich zbiórka. Po Mszy św. odbędzie się poświęcenie motocykli i wspólny przejazd wokół miasta.

6. W imieniu dyrekcji Zespołu Szkół na Skałce prosimy o to, by nie rozpowszechniać plotek o rzekomym zamknięciu tej szkoły. Praktyki takie nie służą dobrze ani dobru tej placówki, ani samemu miastu. Szkoła nadal będzie prowadziła kształcenie młodzieży z naszego regionu, o czym świadczy choćby plakat w naszej tablicy ogłoszeń informujący o kierunkach, na jakie prowadzony jest nabór.