«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną 25.05.2014

1. Dziś o godzinie 9.00 kończymy parafialny i miejski etap Parafiady 2014 organizowany we współpracy z Zespołem Szkół nr 1 w Bukownie i Miejskim Ośrodkiem Kultury. Dziękujemy Radzie Rodziców i Urzędowi Miejskiemu oraz parafianom za okazane wsparcie. Ze strony parafii jest to kwota ponad 6 tys. złotych, nie licząc ofiar przekazanych przez odpis 1%. Do zorganizowania pozostał nam jeszcze wyścig rowerowy. Dziękujemy także wszystkim organizatorom.
2. Wdzięczność wyrażam organizatorom zlotu motocyklistów w urodziny św. Jana Pawła II. Myślę, że jak na pierwszy raz, wypadł imponująco. Uczestniczyło w nim ponad stu motocyklistów. Zdjęcia i film z tej pięknej uroczystości można obejrzeć na naszej stronie internetowej.

3. Jutro przypada Dzień Matki. Zapraszamy do udziału w Eucharystii i w nabożeństwie majowym ofiarowanym w intencji naszych mam: o opiekę Najlepszej Matki dla żyjących i szczęście wieczne dla zmarłych.

4. W najbliższy wtorek o godzinie 18.00 Ks. Bp Piotr Skucha udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży III klas gimnazjum i kilku starszym parafianom. Spowiedź kandydatów do bierzmowania możliwa jest już dzisiaj oraz jutro w godzinach od 17.00 do 18.00. W związku z bierzmowaniem we wtorek nie będzie czynna kancelaria.

5. W następną niedzielę o godzinie 16.00 gościć będziemy w naszej parafii moich kolegów rocznikowych z okazji 26 rocznicy święceń kapłańskich. Spotkania takie mamy w zwyczaju organizować co roku, za każdym razem w innej parafii, a mają one na celu budowanie wspólnoty kapłańskiej kolegów ze studiów seminaryjnych. Zapraszam do wspólnej modlitwy w naszej intencji.

6. Bardzo serdecznie dziękuję za poniedziałkową pomoc przy porządkowaniu placu kościelnego. Było kilkanaście osób. Dzięki temu udało się jeszcze tego samego dnia skosić trawę wokół kościoła. Posadziliśmy także 11 nowych krzewów kwitnących o nazwie żylistek(dorastających do 2 m wysokości, niedrogich, a pięknie kwitnących i mało znanych).

7. Wciąż trwają prace remontowe przy plebanii, a nasi panowie naprawiali w czwartek i piątek przeciekający dach nad kaplicą św. Józefa. Jak się okazało, defekt powstał wskutek wadliwie wykonanej pracy przez firmę remontującą dach. Mamy nadzieję, że teraz usterka zaniknie. Umożliwi to podjęcie prac remontowych w kaplicy św. Józefa i w przejściu do niej z kościoła głównego.

8. Dziękuję parafianom z Niepodległości 1-5 za wczorajsze sprzątanie kościoła i otoczenia. Do pomocy w sobotnim sprzątaniu zapraszam na godz. 9.00 parafian z ul. Manifestu Lipcowego, Powstańców Śląskich, Mickiewicza, Sienkiewicza, Jodłowej i Górniczej.