«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną 08.05.2022 r.

1. Gorąco pragnę podziękować rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie i wystrój świątyni. Wdzięczność wyrażamy także za porządki na placu kościelnym.

2. W poniedziałek przypada przeniesiona z dzisiejszej niedzieli Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zachęcamy do liczniejszego udziału w Eucharystii.

3. W czwartek i piątek odbędzie się w naszej parafii peregrynacja krzyża papieskiego. Jego powitanie i przyjęcie nastąpi o godzinie 16.00, a następnie odprawione będą Msze św. o krzyżu o godzinie 17.00 i 18.00, podczas których kazanie wygłosi ks. Karol Nędza. Wieczorem, o godzinie 20.00 nasza scholka poprowadzi nabożeństwo drogi krzyżowej. Adoracja krzyża w czwartek zostanie zakończona apelem jasnogórskim. Podejmiemy ją na nowo następnego dnia o godzinie 9.00. Będziemy wówczas sprawować Eucharystię z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. O 12.00 Żywy Różaniec poprowadzi rozważania różańcowe a o 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego zakończymy peregrynację i pożegnamy krzyż papieski. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach oraz do osobistej kontemplacji krzyża. Szczegółowy program nadal zamieszczony jest w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Taca z Mszy św. sprawowanych podczas peregrynacji, z godnie z życzeniem ks. biskupa, przeznaczona jest na wsparcie Hospicjum im. św. Tomasza Apostoła i Domu Samotnej Matki.

4. W czwartek z uwagi na peregrynację nie będzie czynna kancelaria parafialna.

5. 13 maja po Mszy św. z godziny 18.00 odbędzie się pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. W związku z powyższym nabożeństwo majowe będzie jego częścią (nie odbędzie się o 17.30).

6. W następną niedzielę o godzinie odbędzie się wizytacja kanoniczna parafii. Przeprowadzi ją Ks. Biskup Piotr Skucha. Wcześniej odbyły się już wizytacje dyrektorów Wydziału Katechetycznego, Duszpasterstwa Ogólnego oraz ekonoma diecezjalnego. Ksiądz Biskup będzie obecny na Mszach św. o godzinie 9.00 i o 11.00. Podczas Eucharystii o godzinie 9.00 udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas ósmych.

7.  Wizytacja w tym roku połączona będzie także z przeniesionym z poniedziałku (16 maja) odpustem parafialnym. Jego częścią będzie też po 2 letniej przerwie Papieski Zlot Motocyklowy. Motocykliści wezmą udział w Eucharystii sprawowanej o godzinie 16.00, po której przy śpiewie Barki złożą kwiaty pod  krzyżem papieskim. Uroczystość zakończy poczęstunek przy ul. Wodnej. Niestety, w tym roku nie może się odbyć tradycyjna parada motocyklistów.

8. W minionym tygodniu pochowaliśmy trójkę naszych parafian. Odeszli od nas do Pana śp. Roman Sobczyk, Stanisława Zawada, Ewa Ślusarczyk.

9. Przypominamy że 10 maja po Mszy św. odbędzie się spotkanie przed pielgrzymką do Włoch.