«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Najświętszej Trójcy 12.06.2022 r.

1. Wielką wdzięczność wyrażamy Paniom Joannie, Grażynie i Agnieszce za dwudniowe prace związane z nasadzeniem w miejsce przekwitłych tulipanów, 262 sztuk begonii oraz 2 krzewów budlei i jednego pigwowca w zlikwidowanym klombie od ul. Kościuszki.

2. Jutro jest 13-y dzień miesiąca. Zatem po Mszy św. z godziny 18.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie. Jego częścią będzie też odmówienie Litanii do Serca Pana Jezusa. Dlatego nie będzie nabożeństwa czerwcowego o godzinie 17.30. W czwartek natomiast o 15.30 będzie z nabożeństwem czerwcowym połączone nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.

3. W czwartek również przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. będą według niedzielnego porządku. Po Eucharystii z godziny 9.00 będzie procesja z Najświętszym Sakramentem trasą prowadzącą ulicami Słoneczną, Kościuszki, Cichą i 1 Maja. Prosimy o przygotowanie ołtarzy tradycyjnie w tych samych miejscach. Zwracamy się z prośbą o pomoc mieszkańcom w ich udekorowaniu do naszych grup duszpasterskich: I ołtarz (ul. Kościuszki) – Żywy Różaniec i Wspólnota „Chwalmy Pana”, II ołtarz (ul. Cicha) – ministranci i scholka parafialna, III ołtarz (ul. 1 Maja) – Siostry Prezentki i rodzice dzieci z Przedszkola Sióstr Prezentek, IV ołtarz (ul. Słoneczna) – rodzice dzieci pierwszokumunijnych i młodzieży bierzmowanej. Prosimy także o udekorowanie domów, zwłaszcza na trasie procesji. Panów i panie proszę o niesienie baldchimu, sztandarów i feretronów. W oktawie Bożego Ciała będą procesje eucharystyczne wokół kościoła po Eucharystii z godz. 17.00. Prosimy o wcześniejsze pobranie konstrukcji ołtarzy z plebanii (najlepiej w środę po godzinie 18.00).

4. W piątek przypada uroczystość św. Alberta Chmielowskiego, głównego patrona Diecezji Sosnowieckiej. W związku z tym na terenie diecezji sosnowieckiej nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do liczniejszego udziału w Eucharystii.

5. W minionych dwóch tygodniach odbyły się konsultacje związane z dalszym upiększeniem naszej świątyni. Miałoby ono polegać na wykonaniu 12 obrazów różnej wielkości (w prezbiterium i we wnękach pod 10 stacjami drogi krzyżowej licząc od konfesjonałów) ukazujących drogę narodu polskiego do Chrystusa od początków chrześcijaństwa aż do czasów współczesnych, w jego świętych. Korowód świętych zamykałby św. Jan Paweł II i św. Faustyna, którzy najbardziej wypromowali Polskę w świecie. Koncepcja zyskała już pozytywną opinię Przewodniczącego Komisji ds. Sztuki Sakralnej Diecezji Sosnowieckiej ks. Tomasz Zmarzłego. Naszym marzeniem jest, aby podjęte dzieło zostało ukończone w roku 85-lecia istnienia parafii (2023). Mamy nadzieję, że parafianie pomogą finansowo w realizacji zamierzenia. Mile widziani są fundatorzy, których nazwiska będą uwiecznione z tyłu obrazów.