«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą 19.06.2022 r.

1. Dziękujemy za niezwykle liczną i efektywną pomoc parafian w ostatni poniedziałek przy sprzątaniu placu kościelnego. Wspólny wysiłek pozwolił na skoszenie trawy i dobre przygotowanie otoczenia świątyni i wokół ogrodzenia do uroczystości Bożego Ciała. Później mniejsze prace porządkowe prowadzone były jeszcze kilkakrotnie.

2. W tym tygodniu w sobotę o godzinie 8.30 prosimy natomiast o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ul. Wojska Polskiego.

3. Wdzięczność pragniemy wyrazić ponownie wszystkim parafianom, którzy przyczynili się do przygotowania i zorganizowania procesji Bożego Ciała. Na podkreślenie zasługuje między innym wyjątkowo liczna reprezentacja rodziców młodzieży bierzmowanej, którzy nie tylko przygotowali przydzielony ołtarz, ale jeszcze pomogli w zwiezieniu konstrukcji dwóch pozostałych. Za wszystkich modlić się będziemy podczas najbliższej nowenny.

4. Przypominamy, że do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna będzie po nabożeństwie czerwcowym o godzinie 15.30, od poniedziałku do środy o 17.30, a w czwartek zakończymy oktawę procesją po Eucharystii z godziny 18.00. Po jej zakończeniu nastąpi poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jest to również ostatni dzień roku szkolnego. Msza św. na jego zakończenie będzie sprawowana o godzinie 8.00. Zapraszamy nauczycieli, pracowników oświaty, uczniów i ich rodziców do wspólnej modlitwy.

6. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela zostaje w tym roku przeniesiona w liturgii na czwartek ustępując piątkowej uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. W piątek o godzinie 19.00 zapraszamy parafian na Parafialny Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy na niego także Wspólnotę „Chwalmy Pana.” Natomiast Dekanalny Wieczór Uwielbienia odbędzie się w sobotę o godzinie 18.00 w Bolesławiu.

8. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

9. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca śp. Janina i Władysław Szopa. Ich wspólny pogrzeb odbył się w ostatni piątek. Natomiast wczoraj dostaliśmy wiadomość o śmierci śp. Ryszarda Drożyńskiego. Jego pogrzeb będzie w środę o godzinie 14.00. O zmarłych parafianach pamiętajmy w modlitwie.