«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą 06.11.2022 r.

1. Ponownie dziękujemy paniom Irenie i Grażynie za kontynuację prac przy otoczeniu świątyni. Grządki zostały odchwaszczone i usunięto z nich przekwitające begonie, aby zdążyć posadzić w ich miejsce cebulki tulipanów. W tę sobotę o godzinie 8.30 bardzo proszę o pomoc w sprzątaniu świątyni parafian z „Działek” (ul. Jodłowa, Mickiewicza, Sienkiewicza, Powstańców Śląskich, Lipowa i Górnicza). Do wszystkich parafian mam natomiast gorącą prośbę o wsparcie tego samego dnia od godz. 8.00 w wygrabieniu trawników z igliwia.

2. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty śp. Alina Cioch i Leszek Buchcic. Powierzamy ich w modlitwie Bożemu Miłosierdziu.

3. W uroczystość Wszystkich Świętych ofiarowaliśmy na seminarium 1290 zł. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Natomiast za tydzień będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach świętych zbierane będą ofiary na pomoc chrześcijanom dotkniętym różnymi formami prześladowań.

4. W piątek przypada 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym o godzinie 9.00 odprawiona będzie uroczysta Msza św. za Ojczyznę. Zapraszamy na tę Eucharystię wszystkich parafian. Druga Msza św. tego dnia sprawowana będzie o godz. 17.00. Przypominamy też, że w najbliższy piątek jest dyspensa Ks. Biskupa Grzegorza od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. W środę 9 listopada zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie w Kościele o godz. 19:00

6. Zapraszamy chętnych chłopców i dziewczynki, którzy pragną zasilić grono Liturgicznej Służby Ołtarza na zbiórkę, która to odbędzie się 19 listopada (sobota) o godz. 11:00. Wejście od strony zakrystii.