«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu 26.03.2023 r.

1. W środę od godziny 8.30 odwiedzimy naszych chorych w blokach i na „Działkach”, natomiast w czwartek od godziny 8.30 w domach prywatnych i w blokach przy ul. 1 Maja.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego serca NMP będzie o godzinie 17.15.

3. Przyszłą niedzielę obchodzić będziemy jako Niedzielę Męki Pańskiej. Podczas każdej Eucharystii odbędzie się poświęcenie palm. Przed Mszą św. o 11.00 odbędzie się ono na placu przed kościołem. Dopiero potem wchodzimy do świątyni na sprawowanie Eucharystii. Po jej zakończeniu odbędzie się tradycyjny konkurs palm dla dzieci.

4. Jeśli pogoda dopisze, to w przyszłą niedzielę chcemy wrócić do tradycji Koronki do Bożego Miłosierdzia odmawianej wspólnie przy kapliczce „Boża Męka” w lesie na Starczynowie. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na godzinę 14.50.

5. Wciąż możemy jeszcze nabywać baranki wielkanocne Caritas wykonane z białej czekolady do koszyczków ze święconką w cenie 10 zł.

6. W piątek proszę panów o pomoc w montażu konstrukcji Grobu Pańskiego od godziny 9.00.

7. W piątek o godzinie 19.30 będzie przed kościołem zbiórka przed wyruszeniem Na Nocną Drogę Krzyżową do Płok. Zapisy trwają jeszcze do środy włącznie.