«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną 07.05.2023 r.

1. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za prace porządkowe związane z przygotowaniem świątyni do tej uroczystości. Dzieci ich rodziców zapraszamy do udziału w Eucharystii w ramach  tzw. „białego tygodnia” oraz w nabożeństwach majowych, które od dziś będą połączone z nowenną do św. Andrzeja Boboli. W związku z powyższym prosimy o pozostawienie dzieciom wolnych 5 pierwszych ławek na Eucharystii o godzinie 17.00.

2. Wdzięczność raz jeszcze pragniemy wyrazić pani Grażynie za dokończenie prac związanych z przycinaniem hortensji. Z pewnością zapewni to ich obfite kwitnienie. Dla przykładu w ubiegłym roku pani Teresa usuwając przekwitłe kwiatostany doliczyła się ich niemal 10 tysięcy na 86 posiadanych przez nas krzewów hortensji.

3. Jutro przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy parafian do licznego udziału w Eucharystii..

4. W najbliższą sobotę po Mszy św. z godziny 18.00 odbędzie się pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. W związku z tym o 17.30 nie będzie tego dnia nabożeństwa majowego. Odprawimy je w ramach nabożeństwa fatimskiego.

5. W przyszłą niedzielę będziemy w naszej parafii świętować jako uroczystość odpustową przeniesioną na ten dzień z wtorku 16 maja. Na wszystkich Mszach świętych kazania wygłosi dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Ks. Dr Michał Borda. O godzinie 11.00 będziemy modlić się za dzieci przeżywające rocznicę I Komunii św. Ich spowiedź odbędzie się w sobotę o godzinie 9.30 (kancelaria będzie nieczynna).

6. Częścią uroczystości odpustowej będzie również kolejny Papieski Zlot Motocyklowy, który jak pamiętamy, zrodził się jako nasze wotum wdzięczności Bogu za kanonizację św. Jana Pawła II. Motocykliści zgromadzą się w tzw. „strefie”, by następnie (godzina 14.30) przejechać w paradzie przez Podlipie, Stare Bukowno i Bukowno Miasto (ulicami Nową, Kolejową, Leśną, Młyńską, 1 Maja i Kościuszki) na Mszę św. w naszej świątyni o godzinie 16.00. Po Eucharystii będzie złożenie kwiatów pod krzyżem papieskim i odśpiewanie Barki. Na koniec zapraszamy również parafian na wojskową grochówkę i kiełbasę z grilla na ul. Wodną.