«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną 14.05.2023 r.

1. Dziś świętujemy w naszej parafii odpust ku czci św. Andrzeja Boboli. Witamy serdecznie i gorąco dziękujemy Księdzu Doktorowi Michałowi Borda, Dyrektorowi Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej, za posługę słowa i sprawowane Msze św. Suma z procesją Eucharystyczną odprawiona będzie o 11.00. Na Mszę św. o godzinie 16.00 zjadą z pielgrzymką wdzięczności za osobę św. Jana Pawła II motocykliści w uroczystej paradzie, która rozpocznie się o 14.30 w tzw. „strefie”. Po Eucharystii nastąpi złożenie kwiatów pod krzyżem papieskim i odśpiewanie Barki, a całość zakończy piknik motocyklowy przy ul. Wodnej.

2. Od piątku z nabożeństwami majowymi połączona będzie nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia odmówimy również Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a o godzinie 19.00 spotkamy się  na kolejnym Parafialnym Wieczorze Uwielbienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dekanalny Wieczór Uwielbienia odbędzie się natomiast w sobotę o godzinie 18.00 w kościele w Bolesławiu.

3. Ks. Adam zaprasza na spotkanie w sobotę na godzinę 10.30 kandydatów na ministrantów, oraz tych którzy w bieżącym roku przyjęli komże i tuniki ministranckie.

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

5. W sobotę pochowaliśmy śp. Pana Stanisława Kubańskiego, który służył nam między innymi swoją pomocą w przygotowywaniu spraw sądowych związanych z założeniem ksiąg wieczystych pod plebanię i cmentarz. Jeszcze nie tak dawno uczestniczył wraz z nami w niedzielnej Eucharystii. Pamiętajmy o nim w modlitwie.