«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę-Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 21.05.2023 r.

1. Serdecznie dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym za ofiary złożone w tzw. „białym tygodniu” na rzecz misji w kwocie 1880 zł.

2. Wdzięczność wyrażamy wszystkim, którzy wraz z ks. Adamem przygotowali ostatni Parafialny Wieczór Uwielbienia oraz wszystkim, którzy zgromadzili się na wspólnej modlitwie.

3. W najbliższy piątek przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych żyjących, ale i zmarłych matkach.

4. W piątek pochowaliśmy śp. Antoniego Jaźwińskiego. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

5. We wtorek zwiesiliśmy w naszym kościele 2 kolejne obrazy polskich świętych. Przedstawiają one św. Maksymiliana M.K. oraz św. Rafała Kalinowskiego, patrona naszej diecezji. Jeszcze w maju powinien dołączyć do nich św. brat Albert Chmielowski, drugi diecezjalny patron, a w następnej kolejności bł. Karolina Kózkówna. Warto nadmienić, że wybrani święci pokazują, że do Chrystusa i Maryi podążały wszystkie stany: królowie (św. Jadwiga Królowa), szlachta (św. Stanisław Kostka), chłopi (bł. Karolina Kózkówna) i robotnicy (św. Maksymilian pochodził z robotniczej i mieszczańskiej rodziny związanej z przemysłem tkackim – Zduńska Wola, Łódź, Pabianice)

6. Dziękujemy naszym parafianom z Towarzystwa Motocyklowego Bukowno za zorganizowanie VIII  Zlotu Papieskiego, który miał miejsce w ubiegłą niedzielę. Zgromadził on setki motocyklistów, a korowód motocykli ciągnął  się na długości ok. 1,5 km.