«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023 r.

1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny w liturgii. Przyszłą niedzielę będziemy natomiast obchodzić jako uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2. Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła. Zachęcamy do liczniejszego udziału w Eucharystii i w ostatnich już nabożeństwach majowych. Począwszy od czwartku o 17.30 sprawować będziemy nabożeństwa czerwcowe. Tego dnia obchodzimy też święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy też w modlitwie o dzieciach z racji przypadającego wówczas Dnia Dziecka.

3. W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek pomodlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonu zaraz po nabożeństwie czerwcowym, w piątek będzie adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i spowiedź od 16.00 do 17.00, a w sobotę uczcimy Niepokalane Serce NMP o godzinie 17.00.

4. W piątek młodzież klas ósmych przyjmie z rąk Księdza Biskupa Grzegorza sakrament bierzmowania. Spowiedź tej młodzieży będzie w czwartek, o godzinie 19.00.

5. Z racji przygotowań do bierzmowania i leczenia ks. proboszcza wizyta u chorych odbędzie się w późniejszym terminie.

6. Wyrażamy ogromną wdzięczność panu Romanowi oraz innym osobom za usunięcie przed wyznaczonym terminem zalegających w trawnikach szyszek. Mimo odwołania piątkowych prac przyszły 2 panie i 2 panów, którzy pomogli w posprzątaniu grządek, alejek i chodników wokół ogrodzenia kościelnego. Dziękujemy serdecznie za udzieloną pomoc. Bóg zapłać!

7. Miło nam poinformować, że jeszcze w tym tygodniu naszą świątynię ozdobią 2 kolejne obrazy św. brata Alberta Chmielowskiego i bł. Karoliny Kózkówny. Na etapie szkicu malarskiego są natomiast obrazy św. Wojciecha i św. Stanisława biskupa.