«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 01.06.2014

1.Dziś w sposób szczególny pamiętamy o modlitwie za dzieci z racji Dnia Dziecka. Niedziela Wniebowstąpienia pokrywa się w tym roku także z Świętem Dziękczynienia w naszej Ojczyźnie za dar wolności. Tradycyjnie po Mszach świętych zbierane są ofiary na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
2. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomagali w minionym tygodniu w utrzymaniu czystości na placu kościelnym. Pomoc w zbieraniu szyszek w poniedziałek przez kandydatów do bierzmowania i w sobotę przez parafian przybyłych na sprzątanie świątyni z tzw. „Działek”, umożliwiła dwukrotne skoszenie trawy na niemal całym obszarze wokół kościoła. Pomoc taka jest konieczna obecnie praktycznie każdego dnia. W najbliższą sobotę proszę sprzątania parafian z ul. Niepodległości 6-10.

3. W miesiącu czerwcu nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa odprawiane będą po wieczornej Eucharystii w dni powszednie, a w niedziele po Mszy św. z godz. 16.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlitwy o powołania do kapłaństwa i zakonu połączymy z nabożeństwem czerwcowym. W pierwszy piątek adoracja i spowiedź będą od godziny 16.30. Wyjątkowo tego dnia nabożeństwo czerwcowe będzie na jej zakończenie, a więc przed Mszą św.

5. Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w liturgii Kościoła. W związku z powyższym proszę panie i panów w piątek o godzinie 18.45 o pomoc w demontażu Grobu Pańskiego.

6. W następną niedzielę Siostry Prezentki pomogą nam przeżyć rocznicę beatyfikacji matki założycielki bł. Zofii Czeskiej. Po każdej Mszy św. będzie też możliwość ucałowania relikwii błogosławionej, a o 11.00 będzie odprawiona w koncelebrze Msza św. dziękczynna za beatyfikację. Po Mszy św. będzie przygotowana przez dzieci przy współpracy ze scholką parafialną modlitwa przez wstawiennictwo bł. Zofii Czeskiej. W związku z apelem Episkopatu, w niedzielę następną odbędzie się też zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym przez powódź na Bałkanach.

7. W imieniu OSP Bukowno Miasto informujemy, że w najbliższą sobotę, w godzinachod 11.00 do 17.00 organizowany jest przy remizie z okazji Dnia Dziecka Festyn Strażacki, na który organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci wraz z opiekunami. Plakat z programem festynu zamieszczamy w tablicy ogłoszeń.

8. Zapraszamy młodzież z naszej parafii do zapisywania się na wyścig kolarski na czas w ramach Parafiady 2014. Szczegóły podane są na stronie parafialnej i można się o nie pytać u pani Magdy Łaskawiec w szkole. Nagrodą główną dla zwycięzcy będzie rower.