«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 17.09.2023 r.

1. Juto przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Natomiast w środę obchodzić będziemy święto św. Mateusza Apostoła. Zachęcamy w te dni do liczniejszego udziału w Eucharystii.

2. W związku z czwartym cyklem chemioterapii ks. proboszcza, który zaczyna się w najbliższy poniedziałek, musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami w posłudze duszpasterskiej. Prosimy parafian o wyrozumiałość.

3. W środę 20 września na godz. 19:00 zapraszamy na zebranie wszystkich, którzy chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania, w szczególności z klasy VIII SP i szkół średnich.

4. W sobotę 23 września o godz. 11:00 odbędzie się zebranie członków Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z kandydatami, oraz nowymi osobami chcącymi zasilić grono LSO.

5. Gorąco dziękujemy ks. Adamowi i scholce za przygotowanie ostatniego Wieczoru Uwielbienia. Cieszy nas znacznie większa liczba tych, którzy przybyli pomodlić się przed Najświętszym Sakramentem.

6. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do domu Ojca śp. Józef Paluch i Weronika Szotek. Zmarłych parafian polecamy Bożemu Miłosierdziu.

7. 14 października odbędą się z udziałem ks. biskupa Grzegorza jubileusze małżeńskie w bazylice NMP Anielskiej. Bardzo prosimy o zgłaszanie się naszych jubilatów, którzy zechcą wziąć w nich udział do zgłaszania się w zakrystii w terminie do 24 września.

8. Caritas Diecezjalna zachęca nas do zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na wsparcie Schroniska dla Bezdomnych w Będzinie. Zebrane nakrętki będziemy mogli złożyć na początku adwentu do przygotowanych pojemników przy wejściu do świątyni.