«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej 15.06.2014

1. Serdecznie dziękuję za sprzątanie w dniu wczorajszym parafianom z ul. Reymonta i kilku ochotnikom. Proszę o nie w najbliższą sobotę parafian z ul. Mostowej, Miarki i ks. Zelka. Wdzięczność wyrażam także za wszelką okazaną w minionym tygodniu pomoc.

2. We wtorek przypada Uroczystość św. Alberta Chmielowskiego, głównego patrona diecezji, a w środę obchodzić będziemy 25 rocznicę święceń kapłańskich ks. biskupa Grzegorza Kaszaka. W modlitwie pamiętajmy tego dnia o naszym pasterzu.

3. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. będą sprawowane według niedzielnego porządku. Po Mszy św. z godziny 9.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami Słoneczną, Kościuszki, Cichą i 1 Maja. Prosimy o udekorowanie naszych mieszkań i domów, zwłaszcza na trasie procesji, a także o odbieranie z plebanii elementów konstrukcyjnych ołtarzy.Próba dzieci do sypania kwiatów będzie po Mszy św. wieczornej w środę. Prosimy panów do niesienia sztandarów i baldachimu, a panie do fertetronów.

4. W piątek po Mszy św. wieczornej z nabożeństwem czerwcowym połączymy Koronkę do Bożego Miłosierdzia (III piątek miesiąca).

5. W ostatnią środę pochowaliśmy dwójkę naszych parafian: śp. Marię Kaszuba i Henryka Ziarnik. Polecamy ich w modlitwie Bożemu Miłosierdziu.

6. Przy wejściu do kościoła znajdują się druki zaproszeń na spotkanie dotyczące skutecznego leczenia kręgosłupa i stawów. Odbędzie się 16 czerwca (poniedziałek) o godzinie 15.00 w Zespole Szkół nr 1.

7.  W ubiegłym tygodniu nasza parafia złożyła na pomoc powodzianom na Bałkanach ofiarę w kwocie 1110 zł. Wszystkim dobroczyńcom niech wynagrodzi miłosierny Bóg!