«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą 11.02.2024 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na wsparcie żeńskich zakonów klauzurowych. Złożyliśmy na ten cel 1467 zł.

2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczniemy tegoroczny Wielki Post, który trwać będzie aż do Mszy św. Wieczerzy Pańskiej. W Popielec będziemy sprawować Eucharystię z posypaniem głów popiołem o godzinie 9.00, 16.30 i 18.00. Tego dnia nie będzie nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. W Popielec wszystkich którzy ukończyli 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia, obowiązuje post ścisły. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Wierni, którzy ukończyli 14 rok życia, są zobowiązani do zachowania w ciągu całego życia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Środę Popielcową i we wszystkie piątki w roku (poza uroczystościami).

3. W Środę Popielcową po wszystkich Mszach świętych w odpowiedzi na apel ks. abpa Stanisława Gądeckiego, zbierane będą ofiary na pomoc dla osób najbardziej potrzebujących w walczącej Ukrainie.

4. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątek o 17.30, a w niedzielę o 15.30 w nabożeństwach Gorzkich Żali. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w niedzielę 3 marca. Obejmą one również dzieci i młodzież szkolną. Ich porządek podamy w późniejszym terminie.

5. Prosimy o przygotowanie rozważań do Drogi Krzyżowej następujące grupy duszpasterskie:

  • 16 lutego – Żywy Różaniec
  • 23 lutego – Wspólnota „Chwalmy Pana”
  • 1 marca – ministranci
  • 8 marca – scholka parafialna
  • 15 marca – młodzież przygotowująca się do bierzmowania
  • 22 marca – Margaretki
  • 29 marca (Wielki Piątek) – siostry Prezentki

6. Już od dzisiaj dostępne są skarbonki jałmużny wielkopostnej. Przez cały okres Wielkiego Postu możemy do nich składać zaoszczędzony grosz z intencją pomocy chorym i cierpiącym z Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu. Tę naszą ofiarę złożymy następnie przy ołtarzu w II Niedzielę Wielkanocną, czyli w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (7 kwietnia). Przy pobieraniu skarbonek składamy ofiarę 3 zł. Wdzięczni też będziemy za ofiary składane przez najbliższe wielkopostne tygodnie na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7. W najbliższy piątek po Mszy św. z godziny 18.00 będzie nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli i Koronka do Bożego Miłosierdzia (16-ty dzień miesiąca i trzeci piątek). O godzinie 19.00 odbędzie się natomiast Parafialny Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy wszystkich parafian i Wspólnotę „Chwalmy Pana”.

8. W minionym tygodniu pochowaliśmy czwórkę naszych parafian: śp. Danutę Stopa, Stanisławę Kopeć, Urszulę Kuzka i Genowefę Machejek. Polecamy je Miłosierdziu Pana w naszych modlitwach.