«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela 24.06.2012

1. Dziękuję serdecznie za prace na placu kościelnym w minionym tygodniu. Dziękuję także za wczorajsze sprzątanie parafianom z ul. Zwycięstwa i Wojska Polskiego. W najbliższą sobotę proszę o pomoc od godziny 9.00. parafian z ul. Manifestu Lipcowego, Powstańców Śląskich, Mickiewicza, Sienkiewicza, Górniczej i Jodłowej. 
2. W piątek kończymy rok szkolny i katechetyczny. Nauczycieli, katechetów, rodziców i uczniów zapraszamy na Mszę św. o godzinie 8.00.
3. W związku z rozpoczynającym się okresem wakacji i urlopów uwrażliwiamy na obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Od przyszłego poniedziałku Eucharystia w dni powszednie będzie sprawowana o godzinie 18.00. Bez zmian pozostaje porządek Mszy św. w niedziele i godziny urzędowania w kancelarii.
4. W piątek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy do uczestniczenia w Eucharystii, zwłaszcza o godzinie 18.00. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na Stolicę Świętą (tzw. „świętopietrze”). Dziękujemy z góry za ofiarność parafian.
5. Wspomniana Uroczystość jest też dniem imienin ks. Piotra. Składamy mu już dzisiaj najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego w kapłańskiej posłudze i wspieramy modlitwą. Msze św. w intencji ks. Piotra będą: od rodziny Przybyłów – w czwartek o godzinie 7.00, od Kół Różańcowych – w piątek o godzinie 8.00, od chórzystów – w piątek, o godzinie 18.00.
6. Można już zgłaszać intencje Mszy świętych na rok 2013.
7. 8 lipca organizowana jest przez Rodzinę Radia Maryja pielgrzymka na Jasną Górę. Chętni mogą się zapisywać u P. Wróblewskiej. Szczegóły umieszczone są w tablicy ogłoszeń.
8. Wczorajszym nowożeńcom, państwu Anecie i Rafałowi, oraz Aleksandrze i Andrzejowi, dziękujemy za ufundowanie kwiatów do świątyni. O szczęście dla nich modlić się będziemy na nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.