«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą 22.06.2014

1. Serdecznie dziękuję parafianom z ul. Mostowej, ks. Zelka i Miarki za udział we wczorajszym sprzątaniu kościoła. Proszę o nie w najbliższą sobotę parafian z ul. Borowskiej, Cichej, Krótkiej, Skwer, Pocztowej, Sawickiej i Słowackiego. Dziękuję także za wszelką wyświadczoną w minionym tygodniu pomoc.


2. Wdzięczność wyrażam wszystkim, którzy wzięli udział w publicznej manifestacji wiary w Uroczystość Bożego Ciała. Szczególnie dziękuję bezpośrednio zaangażowanym w liturgię i organizacje procesji: wznoszącym ołtarze, służbie liturgicznej, dzieciom pierwszokomunijnym, niosącym poduszki i sypiącym kwiaty, paniom niosącym feretrony, panom z asysty i niosącym baldachim i sztandary, chórowi parafialnemu i policji. W ich intencji będziemy modlić się podczas najbliższej nowenny.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych i procesji w dniach oktawy Bożego Ciała. Jej zakończenie nastąpi w czwartek. Po procesji będzie wówczas poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.

4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W związku z powyższym nie ma tego dnia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jest to też dzień zakończenia roku szkolnego. O godzinie 8.00 będzie więc sprawowana dziękczynna Eucharystia za otrzymane łaski dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Nie będzie natomiast Mszy św. o godzinie 7.00. Z sakramentu spowiedzi możemy korzystać codziennie przed Mszą św.

5. Informujemy, że I Komunia św. w roku przyszłym dla dzieci będących w chwili obecnej w I klasie będzie 10 maja 2015 roku. Dzieci, które rozpoczną naukę 1 września do I Komunii św. przystąpią dopiero w 2017 roku (nie będzie I Komunii św. w roku 2016).

6. Zachęcamy do zapisywania się na sierpniową pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę. Plakat informacyjny umieszczony jest na tablicy ogłoszeń. Wcześnie natomiast bo 13 lipca odbędzie się pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Zapisy przyjmuje pani Wróblewska (kontakt podany na tablicy ogłoszeń).

7. Miło nam poinformować, że w sobotę w Parafii św. Rafała Kalinowskiego ks. biskup Piotr Skucha mianował na stopień lektora 9 naszych ministrantów, a Bartłomiej Smok został ministrantem roku.