«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą 20.07.2014

1. Przeżywamy dziś 16 niedzielę zwykłą i rozpoczyna się również XV Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa.

2. Od dziś do czwartku na terenie naszej parafii będziemy gościć dzieci z Ukrainy – poszkodowane w czasie walk na Majdanie – będą mieszkać w Szkole „Skałce”. Przy tej okazji módlmy się o pokój na całym świecie, a zwłaszcza na Ukrainie.

3. Zachęcam do udziału w Pieszych Pielgrzymkach na Jasną Górę. Szczegóły i zapisy u księdza w zakrystii.

4. W tym tygodniu przypadają: wtorek – wspomnienie Św. Marii Magdaleny, środa – Święto Św. Brygidy, Patronki Europy, czwartek – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy, sobota – Św. Joachima i Anny, rodziców NMP – jest to dzień modlitw za rodziców i dziadków.

5. W piątek przypada Święto Św. Jakuba Apostoła. Jest to także dzień patrona kierowców Św. Krzysztofa. Błogosławieństwo samochodów i innych środków lokomocji oraz ich kierowców odbędzie się w piątek po Mszy Św. oraz w najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. wokół ogrodzenia Kościoła. Będzie można złożyć przy tej okazji ofiary pieniężne(1 grosz za 1 kilometr), które zostaną przekazane na pojazdy dla misjonarzy. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana Śp. Pelagia Lorek. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu.

7. Dziękuję serdecznie za prace wykonywane na placu kościelnym w minionym tygodniu oraz przy plebanii. Dziękuję też wszystkim, którzy przyszli na sobotnie sprzątanie, o które w najbliższą sobotę proszę parafian z ul. Kościuszki od godz. 9.00.