«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą 27.07.2014

1. Dziękuję serdecznie za wczorajsze sprzątanie paniom Janinie, Danucie, Elżbiecie i Małgorzacie oraz klerykowi Mateuszowi. Proszę o pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę parafian z ul. Sosnowej , Leśnej za przejazdem, Grabowej, Młyńskiej, Brzozowej i Poprzecznej. Ponadto proszę o pomoc w grabieniu trawników w poniedziałek od godziny 10.00. Liczę zwłaszcza na młodzież, która brała udział w finałach tegorocznej Parafiady w Warszawie w dniach od 13 do 19 lipca.

1A. W tym roku w Parafiadzie uczestniczyło ok. 1, 5 tysiąca młodych ludzi z 75 miejscowości z Polski, Litwy, Łotwy, Białorusi, Rosji, Ukrainy, Niemiec i Uzbekistanu. Z Polski zgłosiły się 42 reprezentacje, więc konkurencja była o wiele silniejsza niż w roku ubiegłym. Ogromną radością i zaskoczeniem były dla nas wyniki klasyfikacji ogólnej. W tym roku zajęliśmy III miejsce na podium plasując się za reprezentacjami z Kosztowa i Wolsztyna. Bardziej Szczegółowe informacje o tym, co jeszcze robiła w Warszawie nasza młodzież wydrukowaliśmy w tablicy ogłoszeń.

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. odbywa się poświęcenie pojazdów, którymi poruszamy się po naszych drogach. Przy tej okazji składamy ofiary na wsparcie naszych misjonarzy. Złożone datki przeznaczone będą na zakup środków transportu (od mułów i osłów poczynając, a kończąc na samochodach terenowych i transportowych). Kierowcom składamy z tej okazji serdeczne podziękowanie.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Wizyta u chorych odbędzie się według umówionych godzin, a po południu o godzinie 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i będzie też okazja do spowiedzi. Przypominamy, że tego dnia rozpoczyna się miesiąc sierpień, który jest dla nas Polaków niezmiernie bogaty w historyczne rocznice (wybuch Powstania Warszawskiego, zwycięstwo w wojnie z bolszewikami, strajki sierpniowe). Zachęcamy do podjęcia wyrzeczenia w postaci abstynencji od napojów alkoholowych. W sobotę nabożeństwo o Niepokalanym Sercu N.M.P. będzie po wieczornej Mszy św.

4. W przyszłą niedzielę o godzinie 19.00 w kościele w Bolesławiu odbędzie się spotkanie przed tegoroczną pielgrzymką pieszą na Jasną Górę. Zapisy na nią nadal trwają.

5. Na prośbę Pana Burmistrza podajemy do wiadomości, że w dniu 6 sierpnia (środa) w godzinach między 12.30, a 14.15 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w związku z 71. Tour de Pologne, którego trasa prowadzi tego dnia między innymi przez Bukowno-ul. Długa, 1 Maja i Borowska. Szczegółowe informacje o tych utrudnieniach podajemy w tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do dopingowania kolarzy na trasie przejazdu.