«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą 10.08.2014

1. Pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy przyjęli pod swój dach i ugościli w miniony czwartek i piątek pielgrzymów XXXIV Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę z dekanatów Chrzanów, Libiąż i Spytkowice. Niech Bóg wynagrodzi Waszą dobroć!
2. Wdzięczność wyrażam też parafianom, którzy wczoraj przybyli posprzątać świątynię. Proszę o podobną pomoc w czwartek o godz. 8.30, już poza grafikiem, wszystkich chętnych do pomocy. Zmiana terminu sprzątania wynika z przypadającej w piątek Uroczystości Wniebowzięcia N. M. P. Tego dnia nie ma więc wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

3. Msze św. będą sprawowane we Wniebowzięcie N. M. P. według porządku niedzielnego. Obowiązuje uczestnictwo w Eucharystii. Po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo i poświęcenie ziół i kwiatów. O godzinie 9.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji Wojska Polskiego. Modlitwą obejmiemy żołnierzy poległych, będących w stanie spoczynku i obecnie służących Ojczyźnie. Na moją prośbę udział w niej zapowiedziała też delegacja żołnierzy 6 Brygady Powietrzno-Desantowej im. gen. Stanisława Sosabowskiego z Krakowa.

4. Serdeczną modlitwą obejmujemy pielgrzymów naszego dekanatu, a zwłaszcza z parafii zmierzających ku Jasnogórskiej Pani.

5. W ostatnią środę pochowaliśmy śp. Zdzisława Tomczyka. Do domu Ojca odszedł także śp. Jerzy Wilk. Jego pogrzeb będzie jutro o godz. 14.00.