«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą 24.08.2014

1. Serdecznie dziękuję naszym parafianom za pomoc w sprzątaniu świątyni w dniu wczorajszym i proszę o to w najbliższą sobotę o godz. 9.00 mieszkańców z ul. Zwycięstwa i Wojska Polskiego.
2. Dziś Mszą św. dziękczynną za 4 letnią posługę wikariuszowską w naszej parafii żegnamy ks. Piotra, który z dniem 27 sierpnia obejmuje stanowisko wikariusza w Parafii św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie. Tego samego dnia w naszej wspólnocie parafialnej przyjmiemy ks. neoprezbitera Krzysztofa Golonkę. Ks. Piotrowi życzymy owocnej pracy na nowej placówce duszpasterskiej i zapewniamy o pamięci w modlitwie. Te same życzenia odnosimy również do ks. Krzysztofa.

3. W najbliższy wtorek przypada Uroczystość N. M. P. Częstochowskiej. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godzinie 9.00 i o godz. 18.00.Tego dnia nie będzie czynna kancelaria parafialna. Konferencja Episkopatu Polski ustanowiła Dniem modlitwy za Kościół Prześladowany na Bliskim Wschodzie. Chodzi głównie o prześladowania ze strony fundamentalistów islamskich (przykładowo w Iraku było 1,4 mln chrześcijan, obecnie jest ich 150 tys.). Solidarność z prześladowanymi wyrazimy też przez wsparcie materialne – zbiórka przed kościołem.

4. W dniach 19 i 20 września organizowana jest pielgrzymka do sanktuariów Maryjnych w Wambierzycach, Bardo Śląskim, Nowej Rudzie-Słupcu i Czermnej. Zapisy na ten wyjazd przyjmuje Pan Marian Sikora (tel. 32 646 12 26, i 662 143 253). Jego numery telefonów podane są w tablicy ogłoszeń.

5. Na prośbę Starostwa Powiatowego podajemy do wiadomości, że organizowana jest pielgrzymka na Centralne Dożynki na Jasnej Górze w dniu 7 września. Szczegóły podajemy w tablicy ogłoszeń. Natomiast Ks. Biskup Grzegorz Kaszak zaprasza na Dożynki Diecezjalne, które odbędą się w Dąbrowie Górniczej w Bazylice N. M. P. Anielskiej tego samego dnia (7 września) o godzinie 14.00.