«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą 31.08.2014

1. Dziękuję paniom i panom z ul. Zwycięstwa i Wojska Polskiego za wczorajsze sprzątanie świątyni i otoczenia. Na zewnątrz udało nam się uporządkować nie tylko trawniki, ale też alejki wokół kościoła. W tym tygodniu proszę o taką pomoc parafian z ul. Wyzwolenia.
2. Wdzięczność wyrażam wszystkim, którzy w Uroczystość N. M. P. Częstochowskiej złożyli ofiarę 528 zł na wsparcie prześladowanych w Iraku, Syrii i Nigerii chrześcijan.

3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Z tej okazji o godzinie 8.00 będzie odprawiona Eucharystia o uproszenie Bożego błogosławieństwa dla uczniów i nauczycieli. Przypominamy rodzicom dzieci, które podejmują naukę w I klasie, że do I Komunii św. ich dzieci przystąpią pod koniec klasy III. Ze spowiedzi można będzie skorzystać przez cały tydzień, a szczególnie w pierwszy piątek miesiąca.

4. W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Nabożeństwo eucharystyczne o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego odprawimy w czwartek po wieczornej Eucharystii. W piątek rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30. W jej trakcie będzie można skorzystać ze spowiedzi. O 17.45 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a potem Eucharystia. Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu N. M. P. będzie w sobotę po porannej Mszy św.

5. W środę modlimy się szczególnie za naszego Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka z okazji jego imienin.

6. W naszej wspólnocie witamy bardzo gorąco nowego wikariusza parafii księdza neoprezbitera Krzysztofa Golonkę, a także dwie nowe siostry Prezentki: siostrę Janinę (będzie naszą zakrystianką i już pokazała, że pięknie układa kwiaty) i siostrę Gabrielę, która podejmie posługę w Przedszkolu Sióstr Prezentek. Całą trójkę ogarniamy naszą modlitwą i prosimy Boga o Jego błogosławieństwo w ich służbie.

7. O modlitwę proszę także w intencji dzieła, które zamierzamy wkrótce rozpocząć. Chodzi o malowanie kościoła i renowację okien. Będzie to związane z pewnymi niewygodami w użytkowaniu świątyni (rusztowania), za co z góry przepraszamy. Prace potrwają nawet do 2 miesięcy, a prowadzić je będzie 15 osób. Trzeba usunąć dotychczasowe warstwy emulsji, łącznie z najstarszymi, potem wykonać gładź wapienną i trzykrotnie pomalować cały kościół specjalnymi farbami. Dzięki temu ściany zaczną „oddychać”. Praca jest bardzo trudna i kosztowna, ale możliwa do wykonania, a płatności rozłożone na ten i następny rok. Projekt prac malarskich i renowacji okien jest już przygotowywany (koszt 3 tys. złotych).