«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą 28.09.2014

1. Serdecznie dziękuję za pomoc we wczorajszym sprzątaniu świątyni wszystkim biorącym w nim udział. Po tygodniu prac przy usuwaniu starych warstw emulsji ze ścian było sporo sprzątania. W tę sobotę proszę o liczną pomoc od godziny 9.00 (z uwagi na ślub o godz. 15.00) wszystkich chętnych, a zwłaszcza parafian z ul. Reymonta.


2. Z radością mogę zakomunikować, że już 27 bocznych witraży znalazło swoich fundatorów. Ewentualną fundację możemy jeszcze zgłosić do wtorku włącznie, gdyż w środę podpisujemy umowę na wykonanie prac i przekażemy listę fundatorów panu witrażyście. Po negocjacjach (udało się zejść o 100 zł) cena jednego okna to 2520 zł (2200 zł należne Pracowni Witraży i 320 zł za zakup 8 zewnętrznych szyb zespolonych). We wtorek państwo Wywioł rozpoczęli od oględzin i zrobienia dokumentacji fotograficznej świątyni (wewnątrz i z zewnątrz) prace projektowe malowania ścian i wykonania witraży. Potrwają one do dwóch tygodni. Prawdopodobnie, do prac malarskich dołączymy konserwację drewnianego stropu. Potrzebne będą kolejne rusztowania i kolejny wydatek – 20 tys. zł. Dotąd wydaliśmy na ten cel 43 520 zł.

3. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim fundatorom okien i Wam, Kochani Parafianie, za składany przez Was grosz na rzecz odnowienia świątyni. Oby poskutkowało to także odnowieniem Kościoła duchowego.

4. Wraz z nowym miesiącem rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie będą o 17.30, a w niedzielę po ostatniej Mszy św. Za tydzień nabożeństwo październikowe z udziałem kapłana będzie w kaplicy przy ulicy Leśnej o 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny (trzeba odmówić w sposób ciągły 5 tajemnic i z modlitwą połączyć choćby krótkie ich rozważanie). Dyżury „różańcowe”: poniedziałek – III klasy gimnazjum, wtorek – klasy I i II gimnazjum, środa – klasy IV, V, VI, czwartek – klasy I, II, III, piątek – Żywy Różaniec.

5. W tym tygodniu mamy też pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Właściwe dla I piątku i I czwartku nabożeństwa połączymy z różańcem. Trzeba się zatem liczyć w te dni z małym opóźnieniem w odprawianiu wieczornej Eucharystii.Adoracja i spowiedź w piątek z uwagi na remont będą od 17.00, nabożeństwo o Niepokalanym Poczęciu N. M. P. w sobotę po rannej Mszy św. W czwartek zapraszamy na spotkanie przygotowujące młodzież III klas gimnazjum do sakramentu bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę będzie przed kościołem zbiórka do puszek z przeznaczeniem na dzieła miłosierdzia prowadzone przez naszą Caritas Diecezjalną.

7. W miniony tygodniu odeszli do domu Ojca śp. Józef Mosór, Zbigniew Strózik i Marianna Gołębiowska. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu komunalnym. Naszych zmarłych parafian polecamy Bożemu Miłosierdziu. Prosimy, aby w przypadku pogrzebu na cmentarzu komunalnym Mszę św. załatwiać w tamtejszej kaplicy z uwagi na uciążliwości spowodowane remontem. A jeśli byłoby możliwe odprawienie w tej kaplicy Mszy św. także przy pogrzebie na cmentarzu parafialnym, to byłoby to duże ułatwienie prac remontowych.