«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą 05.10.2014

1. Nadal zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, za udział w których możemy zyskać odpust zupełny. Dziś modlitwa różańcowa z udziałem kapłana będzie w kaplicy przy ul. Leśnej o 17.15. W związku z różańcem zmienia się czas urzędowania w kancelarii parafialnej. W miesiącu październiku będzie ona czynna we wtorki i czwartki od 16.00 do 17.00.


2. Za tydzień obchodzić będziemy XIV Dzień Papieski. Po wszystkich Mszach świętych zbierane będą ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przypominamy, że z jej pomocy korzysta aż 5 naszych parafianek. W przyszłą niedzielę będzie też przeniesiona z dzisiejszej adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. We wtorek przypada 6 rocznica śmierci ks. biskupa Adama Śmigielskiego, którego wspominamy każdej niedzieli w wypominkach rocznych. O zmarłym pasterzu naszej diecezji pamiętajmy tego dnia w sposób szczególny w naszych modlitwach osobistych.

4. Część ścian naszej świątyni pokryto już gładzią wapienną. Miło mi poinformować, że fundatorów znalazły już 34 okna z 42. Bóg zapłać! Do tej pory wpłynęło od fundatorów na ten cel do kasy parafialnej prawie 50 tysięcy zł. Ofiary z fundacji stanowić będą aż 85 tysięcy zł spośród 106 tysięcy, które trzeba będzie wydać na ich renowację (nie licząc okien w prezbiterium, kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Józefa).

5. W minionym tygodniu otrzymaliśmy od producenta 336 szyb zespolonych do okien zewnętrznych. Ich jakość znacznie przewyższa obecnie stosowane. Między szybami jest próżnia. Mamy nadzieję, że dzięki temu kościół lepiej będzie trzymał ciepło. Wdzięczność wyrażam panom z zespołu remontowego za pomoc w rozładunku i zmagazynowaniu szyb. Witraże wykonywać będzie dla nas Pracownia Witraży pana Mariana Cuber z Głogówka na Opolszczyźnie. Teraz czekamy jedynie na projekt i jego akceptację.

6. Dziękujemy parafianom serdecznie za cierpliwe znoszenie uciążliwości związanych z remontem, zwłaszcza podczas liturgii w dni powszednie. Dziękujemy za ofiary na cele remontowe i modlitwę w tej intencji. Wdzięczność wyrażam wszystkim biorącym udział w sobotnich pracach porządkowych i proszę o nie także w następną sobotę od godziny 14.30 – parafian z ul Mostowej, ks. Zelka, Miarki i wszystkich chętnych.