«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą 19.10.2014

1. Rozpoczynamy dziś w Kościele Tydzień Misyjny. Taca jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne. Dziękujemy przy okazji za ofiary złożone na Fundację dzieło Nowego Tysiąclecia w kwocie 1390 zł.


2. Wdzięczność wyrażam naszym panom z zespołu remontowego za dokończenie prac przy docieplaniu zewnętrznej ściany przejścia do kaplicy św. Józefa.

3. Gorąco dziękujemy także za ofiary materialne i modlitwę w intencji odnowienia świątyni. Z radością możemy zakomunikować, że w ubiegłą niedzielę fundatorów znalazły wszystkie 42 okna. Nie sposób nie dostrzec tutaj znaku Bożej Opatrzności i wyjątkowej łaskawości Boga. Pod wrażeniem ofiarności parafian był także ks. biskup Grzegorz Kaszak, który odwiedził nas w ostatnią środę. Ciągle jednak zmuszani jesteśmy do poszerzania zakresu planowanych wcześniej prac. W tym tygodniu doszły nam granitowe parapety wewnętrzne, które mają zabezpieczyć ściany przed skraplającą się na oknach (zwłaszcza zimą) wilgocią. Koszt ich zakupu to kolejne 10,5 tys. zł. Ale to wydatek konieczny. Zwiększył się także koszt konserwacji drewnianego sklepienia do 27 tys. zł. Ogółem parafia wydała już na cele remontowe 115 940 zł.

4. Dziękujemy parafianom z ul. Kościuszki za sobotnie sprzątanie świątyni i prosimy o to w najbliższą sobotę od godziny 14.30 parafian z ul. 1 Maja-numery nieparzyste.