«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą 26.10.2014

1. W najbliższy wtorek przypada Święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Zachęcamy do liczniejszego udziału w Eucharystii i różańcu.

2. W sobotę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to zarazem I sobota miesiąca. O 7.15 będzie nabożeństwo o Niepokalanym Sercu N. M. P. Msze św. będą sprawowane, jak w niedzielę, ale Eucharystię o godzinie 11.00 odprawimy na cmentarzu parafialnym.  Poprzedzimy ją procesją za zmarłych z wypominkami jednorazowymi. Taka sama procesja odbędzie się na cmentarzu komunalnym o godzinie 12.30, a po niej Eucharystię na tymże cmentarzu odprawi ks. proboszcz Parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Starym  Bukownie ks. Jan Wadas. Przypominamy o możliwości uzyskania i ofiarowania za zmarłych odpustów zupełnych i częściowych. Na cmentarzu parafialnym zbierane będą ofiary na nasze seminarium. Prosimy, aby wypominki na cmentarzu parafialnym i komunalnym składać w miarę możliwości do piątku włącznie. Oczywiście będą też przyjmowane na cmentarzu.

3. W niedzielę przypada Dzień Zaduszny. Pamiętajmy tego dnia w sposób wyjątkowy w modlitwie o naszych zmarłych. Okazją do tego, będzie też Msza św. o godzinie 16.00  połączona z procesją i różańcem za wszystkich wiernych zmarłych, a szczególnie za zmarłych w ciągu upływającego od poprzedniej Uroczystości Wszystkich Świętych parafian.

4. W ubiegłą niedzielę nasza parafia ofiarowała na tacę z przeznaczeniem na Papieskie Dzieła Misyjne 2582 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

5. W imieniu MOK-u zapraszamy dzisiaj na godzinę 17.00 na Koncert Papieski pt. „Na imieninach u Karola”- organizowany z okazji rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża i z okazji zbliżających się jego imienin ( 4 listopada).

6. Miło mi poinformować, że ZGH Bolesław wsparły nasze dzieło odnowienia świątyni. Na odpowiedź czekamy jeszcze od dwóch spółek. Ponieważ wszystkie duże okna są już zajęte, dlatego hutnikom i górnikom z ZGH oddamy kaplicę Matki Boskiej Częstochowskiej (Królowej Polski w hołdzie hutnicy i górnicy ZGH Bolesław. AD 2014). Za darowiznę w imieniu parafii serdecznie dziękuję.

7. Dziękuję serdecznie za pomoc we wczorajszym sprzątaniu świątyni i proszę o nie od 14.00 w najbliższy piątek parafian z ul. 1 Maja-parzyste i bloki.

8. W zakrystii są do nabycia kalendarze z św. Janem Pawłem II (po 5 zł) pt. w objęciach świętości.

9. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca śp. Stanisław Flaga, Stanisław Kowalski (pogrzeb w środę o godz. 13) oraz Stanisława Pietrzyk (pogrzeb w środę godz 14 30) Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.