«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 02.11.2014

1. Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w sprzątaniu świątyni w ostatni piątek wszystkim chętnym i parafianom z ul.1 Maja (bloki i numery parzyste). W tym tygodniu sprzątanie to będzie w sobotę od godziny 14.30. Potrzeba będzie znacznie więcej ludzi, gdyż chciałbym także wygrabić przed zimą z naszych trawników igliwie. Proszę o pomoc parafian z ul Leśnej za przejazdem, Poprzecznej, Sosnowej, Brzozowej, Grabowej i Młyńskiej.
2. Prace związane z odnowieniem świątyni postępują naprzód. Nieco wolniej niż spodziewaliśmy się przybywa nam witraży. Wykonawca zapewniał przed rozpoczęciem prac, że dziennie wykonywane powinny być 2 okna. Spokojne powinniśmy wtedy skończyć do 20 listopada. Obecnie wydaje się nierealne dotrzymanie tego terminu, ale mamy nadzieję na pomyślne dokończenie tego dzieła przed zimą. Nadal cieszy nas bardzo dobra jakość prowadzonych prac. Jesteśmy naprawdę pod wrażeniem. W minionym tygodniu wykonywane były między innymi ornamenty w prezbiterium, wkrótce modyfikacji poddamy jego oświetlenie. Ornamenty w innym wzorze pojawią się także w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej i być może w kaplicy św. Józefa. Od jutra zacznie się ustawienie rusztowań przez środek kościoła potrzebnych do renowacji drewnianego sklepienia. Miło mi poinformować, że otrzymaliśmy darowiznę 3 tys. zł od Spółki BOLTECH, a czekamy na podobną od Spółki Recycling.

3. W czwartek na godzinę 18.00 zapraszamy na Eucharystię i spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

4. 9 listopada o godzinie 17.00 rozpoczną się Eucharystią w kościele w Sławkowie nauki przedmałżeńskie.

5. W ostatnią środę pochowaliśmy śp. Stanisław Kowalskiego i Stanisławę Pietrzyk. W naszych modlitwach polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

6. Bardzo dziękuję Panom Arturowi i Adamowi, za prowadzone z przerwami w tym roku, niezwykle fachowo, prace na plebanii.

7. W dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach Archidiecezji Katowickiej zbierane są ofiary na tace z przeznaczeniem na odbudowę Sosnowieckiej Katedry. Pasterze naszej diecezji jak i my wszyscy jesteśmy wdzięczni J.E. ks. Abp. Skworcowi oraz wiernym Archidiecezji Katowickiej za ten konkretny gest „sąsiedzkiej pomocy” oraz za słowa życzliwości, które do nas wpłynęły. My w najbliższą niedzielę tj. 9 listopada, jak to usłyszeliśmy w komunikacie ks. bpa Kaszaka, przez naszą ofiarę złożoną na tace, będziemy mogli wesprzeć ogólnodiecezjalną akcję odbudowania Sosnowieckiej Katedry. Za każdą złożoną na tacę ofiarę w najbliższą niedzielę składamy „Bóg zapłać”. Można dokonywać także bezpośrednio wpłat na konto katedry. Numer konta dostępny jest w Internecie oraz w gablocie ogłoszeń:

Parafia Wniebowzięcia NMP
Ul. Kościelna 1
42-200 Sosnowiec
46 1060 0076 0000 4013 1000 0975