«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej 09.11.2014

1. Gorąco dziękuję za piękne uczestnictwo w Eucharystii na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny o godz. 16.00. Myślę, że ten udział był możliwy między innymi, dzięki nowemu nagłośnieniu, o jakie wzbogaciła się parafia we wrześniu tego roku. Wyrażamy wdzięczność za złożone na pomoc naszemu seminarium ofiary w kwocie 967 zł.
2. Dziś natomiast mieliśmy okazję wesprzeć dzieło odbudowy zniszczonej pożarem katedry sosnowieckiej. Ofiary na ten cel możemy także przesłać na specjalne konto. Przy wejściu do świątyni znajdują się karty z widokiem zniszczonej katedry i podanym numerem konta. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.

3. Miło mi poinformować, że otrzymaliśmy darowiznę 4 tys. zł od Spółki Recykling na remont naszego kościoła. Za otrzymane od 3 spółek fundusze będziemy w stanie wymienić na witrażowe wszystkie okna w kaplicy św. Józefa i M.B. Częstochowskiej.

4. Dobiegają końca prace związane z renowacją drewnianego sklepienia świątyni. We wtorek gościliśmy z ramienia Kurii Diecezjalnej ks. Tomasza Zmarzłego, konserwatora Bogdana Czesaka (projektanta figury św. Andrzeja Boboli na fronton kościoła) i panią Zofię Wywioł (projektanta malowania, witraży i wystroju kościoła), którzy zapoznali się ze stanem prac i przedstawili swe sugestie odnośnie obecnych i przyszłych przedsięwzięć odnośnie naszej świątyni. Przymierzam się do naprawy zniszczonych ławek w kościele.

5. Nasi panowie z zespołu remontowego (Derda, Porębski, Chmura i Kondek) wykonali 4 dodatkowe otwory wentylacyjne w drewnianym sklepieniu kościoła, a także w kaplicy M.B. Częstochowskiej, gdzie naprawy wymagało także mocowanie krzyża na kopule. Jesteśmy im wdzięczni za wiele godzin pracy. Dziękuję także za pomoc przy wygrabieniu trawników jeszcze przed sobotą (paniom Janinie, Dorocie, Elżbiecie, Grażynie i panom Janowi, Andrzejowi i Krzysztofowi).

6. We wtorek przypada 96 rocznica odzyskania niepodległości. Z tej racji o godzinie 9.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Tego dnia kancelaria parafialna nie będzie czynna.

7. Dziękuję za pomoc w sobotnim sprzątaniu. Ogromną większość stanowili ochotnicy, bo aż 13 osób. 3 osoby były z wyznaczonych ulic. Pan Bóg na ten czas zatrzymał nawet deszcz, byśmy spokojnie pozamiatali alejki wokół kościoła. Proszę o podobne wsparcie w najbliższą sobotę od godziny 14.30 parafian z ul. Leśnej do przejazdu, Starczynowskiej, Wygiełza i Wiśniowej.