«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą 16.11.2014

1. Pragnę gorąco podziękować za pomoc w sprzątaniu świątyni w dniu wczorajszym. Tym razem w oczyszczeniu posadzek znacznie pomogła nam firma pana Henryka. Jej pracownicy użyli do tego celu specjalnych urządzeń. Zapraszam do pomocy w najbliższą sobotę parafian z ul. Kolejowej, Urzędowej, Szkolnej, Nowej – zarówno domy prywatne, jak i bloki.
2. W czwartek przypada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, patrona naszej diecezji, w piątek uczcimy po Mszy św. wieczornej wobec Najświętszego Sakramentu Koronką Miłosierdzie Boże, natomiast w sobotę cześć oddamy św. Cecylii, która patronuje muzyce kościelnej. Na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić w intencji chóru parafialnego, pana organisty i scholki dziecięco-młodzieżowej.

3. Przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą mijającego roku liturgicznego. Obchodzimy wówczas Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W parafii w Gorzkowie o godz. 16.00 odbędzie się tego dnia koncert w 1 rocznicę śmierci ks. Andrzeja Biernackiego. Informacje tę podajemy na prośbę tamtejszych duszpasterzy. Za dwa tygodnie rozpoczniemy już Adwent.

4. Informujemy o pielgrzymce Radia Maryja do Torunia w sobotę 29 listopada. Szczegóły podane są na plakacie w tablicy ogłoszeń.

5. Dziękujemy za hojność w składaniu ofiar na tacę z przeznaczeniem na odbudowę katedry (w sumie 3502 zł).

6. Widzimy, że z wnętrza świątyni zniknęła większość rusztowań, ale prace nadal trwają w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej (pojawił się fragment ornamentu) i św. Józefa (montaż parapetów). Widzimy, że przy niektórych oknach pojawiły się także parapety, dokończono też instalację oświetlenia z tyłu krzyża w prezbiterium. Tzw. warszawskie rusztowanie pojawi się w świątyni raz jeszcze, gdy będzie ostatnie malowanie wnęk okiennych, po montażu witraży. W tych gotowych pojawiły się już bardzo dyskretnie wykonane napisy z nazwiskami fundatorów. Na razie nie odkrywaliśmy kolejnych okien w obawie przed zapowiadanym pogorszeniem pogody, ale jeśli tylko ona na to pozwoli, to do tego wrócimy.