«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedziele Adwentu 30.11.2014

1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy czas przygotowania na przyjście Chrystusa. Uczynimy to przede wszystkim przez udział w rekolekcjach adwentowych, które poprowadzi dla nas ks. Marek Zaręba, który 15 lat spędził na misjach w Zambii. Program rekolekcji już dziś umieszczamy w tablicy ogłoszeń, a przypomnimy go w następną niedzielę, która będzie pierwszym dniem rekolekcji.
2. Charakterystyczną dla Adwentu jest też Msza św. o Matce Bożej zwaną roratnią. Z uwagi na dzieci będziemy ją odprawiać o godzinie 18.00, a jedynie w sobotę o godzinie 7.00. Na roraty przychodzimy z lampionami.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Eucharystii będzie nabożeństwo eucharystyczne o powołania do kapłaństwa i zakonu, w piątek spowiedź i adoracja od godz. 17.00, a w sobotę po roratach (rano) nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N. M. P.

4. Osoby chętne na wyjazd na finały Parafiady 2015 (12-18. VII. 2015) do Warszawy proszone są o pozostanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. z godziny 9.00 w kościele.

5. Od dzisiaj można nabywać poświęcone opłatki na wigilijny stół. Ofiary, jakie przy tej okazji złożymy przeznaczymy na ogrzewanie kościoła. Jest to o tyle ważne, że z uwagi na prowadzony remont nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć na ten cel zbyt dużej kwoty. A ogrzewanie jest już włączone. Można także zakupić świece Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca jest w cenie 15 zł, a mała 6 zł. Jeśli ktoś ofiaruje więcej, to nadwyżka pójdzie na dzieła charytatywne parafii. Można także w cenie 5 zł nabyć płytę CD z kolędami. Zamówiliśmy jeszcze 15 kalendarzy z św. Janem Pawłem II. Będą dostępne w następną niedzielę.

6. Prace malarskie w świątyni powoli dobiegają końca. W minionym tygodniu dokończono ozdabianie stacji Drogi Krzyżowej, wstępnie pomalowano kaplicę św. Józefa, zamontowano na nowo nagłośnienie, przeprowadzono badanie akustyki świątyni (konieczne po malowaniu) i wprowadzono niezbędne poprawki w procesorze dźwięku w naszym wzmacniaczu, na miejsce wrócił cyfrowy rzutnik tekstu, pomalowano też przedsionek kościoła. Pan Porębski i pan Chmura pracowali nad poprawieniem odprowadzania nadmiaru wody deszczowej spływającej z dachu świątyni. Jestem im ogromnie wdzięczny za wykonaną pracę. Paniom Grażynie, Marii, Celinie i Annie dziękuję za zabezpieczenie w sama porę krzewów przed mrozami.

7. Wyrażam wdzięczność uczestnikom sobotnich prac porządkowych. Proszę o podobną pomoc w najbliższą sobotę parafian z ul. Wyzwolenia. Tym razem zapraszam na godzinę 9.00.