«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedziele Adwentu 07.12.2014

1. W naszej wspólnocie witamy serdecznie ks. Marka Zarębę, który poprowadzi dla nas rekolekcje adwentowe. Dziś porządek pokrywa się ze sprawowaniem eucharystii niedzielnych, natomiast w poniedziałek i wtorek Msze św. rekolekcyjne odprawiać będziemy o godzinie 9.00 (głownie dla starszych parafian), o godzinie 16.00 (z udziałem dzieci i ich rodziców) oraz o godzinie 18.00. Spowiedź będzie we wtorek od godz. 8.30 do 10.30 i od 15.30 do 18.30. Taca będzie przeznaczona na pokrycie kosztów rekolekcji.

Zapraszamy do przygotowania się do owocnego przeżycia tajemnicy Narodzenia Pańskiego.

2. W związku z rekolekcjami nie będzie czynna we wtorek kancelaria parafialna. Nie będzie ona również czynna w najbliższą i następną sobotę z uwagi na trwające w dekanacie spowiedzi rekolekcyjne.

3. Nadal zachęcamy do liczniejszego udziału w Mszach św. roratnich.

4. Dziękuję serdecznie naszym panom za prace w świątyni związane z demontażem i ponownym zamontowaniem ławek oraz piątkowe prace przy ich umyciu. Wdzięczność wyrażam parafianom za sobotnie sprzątanie i proszę o taką samą pomoc w najbliższą sobotę od godziny 9.00 parafian z ul. Górniczej, Jodłowej, Manifestu Lipcowego, Powstańców Śląskich, Mickiewicza i Sienkiewicza.

5. Bardzo prosimy, aby nie wrzucać do kontenera na zewnątrz placu kościelnego żadnych śmieci, doniczek z kwiatami itp. Jest on  przeznaczony wyłącznie na szkło pochodzące ze zdemontowanych szyb z okien kościelnych.

6. 20 grudnia 2014 roku, o godzinie 11.00 na placu przed Centrum Kultury odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich mieszkańców miasta. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

7. W minionym tygodniu pomalowaliśmy zakrystię i wejście do kaplicy św. Józefa. Prace zajęły sporo czasu, gdyż trzeba było w znacznej mierze uzupełniać ubytki tynku (był złej jakości). W samej kaplicy dokończono  malowanie ornamentów. Nadal czekamy na wymianę okien, od której uzależniony jest montaż granitowych parapetów. W świątyni trwały prace porządkowe i instalatorskie związane z montażem gniazdek elektrycznych i oświetlenia . Na swe miejsce wrócił obraz Matki Boskiej Częstochowskiej i figura Matki Boskiej Fatimskiej. Być może w najbliższym tygodniu poddamy renowacji ramy obrazu. Pragnę poinformować, że za prace związane z montażem parapetów, oświetleniem krzyża w prezbiterium, malowaniem ornamentów, konserwacją posadzki, wymianą gniazdek elektrycznych, poprowadzeniem w tynku i pod posadzką na chórze połączeń organowych, elektrycznych i nagłośnieniowych oraz odnowieniem wejścia na zewnątrz (w najbliższym tygodniu) parafia zapłaciła 22 500 zł. W sumie wydatki na remont świątyni osiągnęły już kwotę 161 500 zł.

8. Do nabycia są kalendarze z świętym Janem Pawłem II.