«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedziele Adwentu 14.12.2014

1. Serdecznie dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie w kwocie 948 zł.

2. Wdzięczność wyrażam wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach adwentowych. Smutkiem napawa jednak fakt, że było nas mniej niż w latach ubiegłych. Dziękuję Caritas Parafialnej, wolontariuszom z Zespołu Szkół nr 1 w Bukownie, kierownictwu i pracownikom Biedronki za zorganizowanie akcji „Tak-pomagam”. Zebrana żywność będzie przed świętami dostarczona do najuboższych rodzin naszej parafii.

3. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu nazywaną Niedzielą „Gaudete”. Jej źródłem jest Pan obecny wśród nas. Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie Kościoła do świętowania Narodzenia Pańskiego. W III piątek miesiąca po Mszy św. wieczornej odmówimy wspólnie przed Najświętszym Sakramentem Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

4. Parafianie, którzy w ubiegłym tygodniu zajmowali się czyszczeniem ławek, proszą aby nie opierać  butów na stopniu przeznaczonym do klęczenia, bo to powoduje nie tylko ich zabrudzenie, ale i przedwczesne zniszczenie.

5. Dobiegają końca przewidziane w tym roku prace remontowe w świątyni. Od  ostatniej środy zdołaliśmy zamontować między innymi 15 okien aluminiowych w kaplicy św. Józefa i 24 okna z wkładem ze szkła witrażowego w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej oraz 15 granitowych parapetów w kaplicy św. Józefa. Kontynuowane były też kolejne prace malarskie w klatce schodowej prowadzącej do pomieszczeń piwnicznych świątyni i przy wejściu głównym. W minionym tygodniu parafia zapłaciła za montaż okien w obu kaplicach 21 805 zł (w sumie wydatki w tym roku na odnowienie świątyni liczone od 15 września, to 192 505 zł).  Prace przy pozostałych 30 oknach będą wznowione wczesną wiosną. Mam nadzieję, że zostaną ukończone przed majem 2015 roku. Wtedy też parafia ureguluje pozostałą należność za okna i malowanie (w sumie 133 800 zł).

6. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym proszę o pomoc przy wznoszeniu dekoracji w najbliższy piątek i sobotę od godz. 10.00 wszystkich chętnych parafian. Prace muszą być prowadzone z wielką ostrożnością, by nie pobrudzić świeżo malowanych ścian. Dziękuję też za pomoc w sobotnim sprzątaniu parafianom z Działek.

7. Z wizytą do chorych udamy się w następny wtorek w godzinach dopołudniowych. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

8. W zakrystii są do nabycia kalendarze z św. Janem Pawłem II.