«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu 21.12.2014

1. Miło mi poinformować, że w minionym tygodniu zamknęliśmy tegoroczne prace remontowe naszej świątyni, które miały miejsce w kaplicy św. Józefa, Matki Boskiej Częstochowskiej i przy wejściu głównym. Zrezygnowaliśmy z montażu dotychczasowego oświetlenia stacji Drogi Krzyżowej, gdyż w planie na najbliższe miesiące jest nowe oświetlenie.


2. Dziękuję naszemu leśniczemu, panu Tomkowi i panom, którzy dostarczyli choinki i pomogli następnie w ich oprawieniu i rozmieszczeniu w świątyni oraz parafianom biorącym udział w ich udekorowaniu. Prace te będą kontynuowane w poniedziałek i wtorek. Zapraszam wszystkich do pomocy w przedświątecznym sprzątaniu, które chcemy przeprowadzić w poniedziałek o godzinie 14.00.

2A. Z wizytą do chorych udamy się we wtorek o godz. 9.00, ale niektórych możemy odwiedzić wcześniej po telefonicznej konsultacji.

3. W Wigilię Bożego Narodzenia Msza św. będzie odprawiona tylko o godzinie 7.00. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, którą rozpoczynamy odczytaniem tekstu Łk 2, 1-25. Następnie powinna być wspólna modlitwa całej rodziny, śpiew kolęd, życzenia i dzielenie się opłatkiem. O północy odprawimy tradycyjną Pasterkę, z której taca jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia. W sam dzień Bożego Narodzenia Eucharystia będzie sprawowana według niedzielnego porządku. Ta sama uwaga dotyczy drugiego dnia świąt.

4. W sobotę przypada święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. W czasie Mszy św. błogosławi się wino i podaje do spożycia wiernym. U nas postąpimy zgodnie z tym zwyczajem na Eucharystii o godzinie 7.00.

5. Za tydzień przypada niedziela św. Rodziny. Wtedy też podamy porządek wizyty duszpasterskiej. Program jest już podany w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej, by można było sprawdzić, czy nie pominięto żadnej ulicy. Ofiary składane podczas kolędy na cele parafialne przeznaczymy na zakup nowego oświetlenia kościoła. Ma się na nie składać 7 żyrandoli i 18 lub 30 kinkietów w zależności od wybranego wariantu. Koszt jednego żyrandola to kwota 10 800 zł, a kinkietu 720 zł. Łatwo więc wyliczyć, że całość pochłonie minimum około 90 tys. zł. Żyrandole są dobrane pod kątem architektury (filary) oraz kolorystyki wnętrza i spasowane z kinkietami. Ich wygląd można obejrzeć w tablicy ogłoszeń.

6. Dziękuję naszej Caritas Parafialnej za wiele godzin pracy w gorącym przecież okresie przedświątecznym, w wyniku czego z 736 kg zebranej żywności i 41 litrów płynów spożywczych przygotowano solidne paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Rodziny te zostaną poinformowane o ich odbiorze telefonicznie. Proszę zgłaszać się z dowodami osobistymi.