«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny 28.12.2014

1. W najbliższą środę o godzinie 18.00 odprawimy Mszę św. z krótkim sprawozdaniem o stanie parafii na zakończenie roku 2014. Po Mszy św. będzie nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Można uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny za publiczne i pobożne odmówienie bądź zaśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W czwartek rozpoczniemy Uroczystością N.M.P. Bożej Rodzicielki Nowy Rok 2015. Obowiązuje nas wtedy udział w Eucharystii, która sprawowana będzie według niedzielnego porządku. Na początku każdej Mszy św. odśpiewamy hymn do Ducha Świętego- O Stworzycielu Duchu przyjdź. Do tej praktyki również jest przypisany odpust zupełny.

3. W tym tygodniu mamy także pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek i sobotę właściwe dla tych dni nabożeństwa odprawione będą po porannych Mszach św. W piątek będzie od godziny 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Z uwagi natomiast na wizytę duszpasterską nie będzie tego dnia odwiedzin chorych. Możliwość taka istnieje natomiast w niedzielę po skonsultowaniu tego faktu telefonicznie.

4. Dziękuję bardzo za ofiary, jakie złożyliśmy podczas Pasterki na Fundusz Ochrony Życia w kwocie 1357 zł i na uczelnie katolickie w drugim dniu świąt w wysokości 3512 zł. Zebrane ofiary zostały przesłane do właściwych instytucji diecezjalnych.

5. Najbliższe sprzątanie świątyni będzie w sobotę o godzinie 10.00. Proszę o pomoc w nim parafian z ul. Niepodległości 1, 2, 3, 4, 5.

6. Od jutra zaczynamy wizytę duszpasterską. W związku z tym Msze św. będą odprawiane w dni powszednie tylko rano o godzinie 7.00. Wyjątkiem są Msze św. nowennowe w środę i sobotnie, kiedy będziemy je sprawować o godzinie 18.00. O godzinie 18.00 będzie też Eucharystia w najbliższy piątek. W czasie kolędy nie będzie też czynna kancelaria parafialna. W planie kolędy zaszły pewne zmiany po uwzględnieniu zagubionych klatek z Niepodległości 2. Zaktualizowany plan jest w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Natomiast nie uległ on zmianie  na najbliższy tydzień.