«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość N.M.P. Bożej Rodzicielki 01.01.2015

1. W imieniu Pana Burmistrza, Pana Przewodniczącego Rady Miejskiej i Pani Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury pragnę zaprosić parafian i wszystkich mieszkańców na Koncert Noworoczny, jaki odbędzie się w najbliższą sobotę, 3 stycznia o godz. 17.00 w sali widowiskowej MOK przy ul. Kolejowej 3.

2. Równie serdecznie zapraszam już dziś na organizowany po raz drugi Orszak Trzech Króli, jaki odbędzie się w Uroczystość Objawienia Pańskiego, w najbliższy wtorek. Zgromadzimy się przed godziną 10.00 przed Miejskim Ośrodkiem Kultury, gdzie będziemy zaopatrzeni w specjalne korony i śpiewniki z kolędami. Orszak przejdzie ulicą Kolejową i Niepodległości do tunelu pod linią kolejową. Od tegoż tunelu będzie mu już dalej towarzyszył prawdziwy, żywy wielbłąd ujeżdżony przez naszego parafianina pana Jurka Rosę. Orszak przejdzie następnie ul. 1 Maja, ul. Cichą i Kościuszki do świątyni, gdzie o godzinie 11.00 będzie odprawiona uroczysta Msza św. Wielbłąd na ten czas pozostanie na trawniku obok dzwonnicy. Po Mszy św. będzie możliwość zrobienia z nim zdjęcia.

3. W pierwszym dniu Nowego 2015 roku, pragnę Wam Kochani Parafianie i Goście, złożyć najlepsze życzenia. Przyszłość niesie ze sobą wiele różnych niewiadomych. Nie wszystko jest człowiek w stanie przewidzieć, czy zaplanować. Człowiek wiary patrzy jednak na życie z ogromną w sercu nadzieją i stara się czynić jak najwięcej miłości. Niech ta trójca stanowiąca tzw. 3 boskie cnoty, a więc wiara, nadzieja i miłość zawsze Wam w tym roku towarzyszą. Niech Jezus nowonarodzony będzie domownikiem w rodzinach Waszych, Jego Matka-Boża Rodzicielka orędowniczką na co dzień, a św. Józef opiekunem troskliwym. Niech Boże Dziecię rączkę uniesie i Wam błogosławi. Szczęść Boże.