«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą 05.08.2012

1. Dziękuję młodzieży i pani Grażynie za prace porządkowe wykonane w minionym tygodniu na placu kościelnym. Podziękowania kieruję też pod adresem wszystkich uczestników wczorajszego sprzątania świątyni i otoczenia z ul. Ks. Zelka, Mostowej i Miarki. W tym tygodniu zapraszam do pomocy od godziny 8.30 parafian z ul. Kościuszki.
2. Wdzięczność wyrażam też panom, którzy 2 dni pracowali przy demontażu starych kotłów grzewczych w kotłowni na plebanii. Dzięki temu możemy już przystąpić do instalacji nowego kotła i remontu samej kotłowni. Wkrótce także rozpoczniemy montaż pozostałych jeszcze 3 nowych okien na parterze budynku oraz remont i wyposażenie kuchni. Mam nadzieję, że prace te zostaną zakończone przed końcem września.
3. Za zgodą Kurii Diecezjalnej i moją wiedzą odbywa się dziś przed świątynią zbiórka ofiar na pomoc dla trzyletniego Mateusza, który urodził się z poważnym niedorozwojem rąk i konieczna jest operacja. Ma być ona przeprowadzona w Niemczech i jest bardzo kosztowna. W imieniu rodziców chorego dziecka składam wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowania.
4. Na prośbę władz Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej informuję o możliwości uzyskania 10 stypendiów dla najlepszych absolwentów szkół średnich. Zainteresowanych odsyłamy do tablicy ogłoszeń i strony internetowej (www.wste.edu.pl).
5. 9 sierpnia wyrusza z Olkusza XXI Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Jeszcze dziś w zakrystii przyjmowane są zapisy na nią. Jutro natomiast o godzinie 18.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne uczestników naszej dekanalnej grupy w kościele parafialnym w Bolesławiu. Tam też należy wnieść opłaty związane z organizacją pielgrzymki.
6. We wtorek, 7 sierpnia około godziny 18.00 powitamy w naszej parafii XXXIII Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na jasną Górę członu chrzanowsko-trzebińskiego. Proszę o udzielenie pielgrzymom schronienia na noc i ugoszczenie ich według tradycji: gość w dom-Bóg w dom. W środę o godzinie 8.00 pielgrzymi uczestniczyć będą w Mszy św. a po niej wyruszą w dalszą drogę. Na tę Eucharystię zapraszamy też naszych parafian.
7. Z ofiar złożonych przy poświęceniu aut, motocykli i rowerów, a nawet wózków dziecięcych, w ubiegłą niedzielę uzyskaliśmy kwotę 1573 zł, którą już przekazaliśmy do Warszawy na pomoc misjonarzom w zakupie nowych samochodów. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.