«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego 11.01.2015

1. Omyłkowo wyznaczyłem do sprzątania na tę sobotę bloki z ul. Niepodległości, które tego samego dnia miały kolędę. Za pomyłkę przepraszam. I proszę by parafianie z numerów 6, 7, 8, 9, 10 wspomogli nas w najbliższą sobotę od godz. 10.00.


2. Na naszej stronie internetowej można obejrzeć galerię zdjęć wystroju świątecznego kościoła i szopki przed i po uroczystości Objawienia Pańskiego oraz Orszaku Trzech Króli. Zdjęcia wysłaliśmy także na stronę diecezjalną (www.diecezjasosnowiecka.pl – strona główna). Można obejrzeć także film z Pasterki, a już wkrótce ze wspomnianego Orszaku.

3. W przyszłym tygodniu będziemy gościć w naszej parafii cudowny obraz Matki Bożej Wolności, koronowany 50 lat temu przez ówczesnego Ks. Abpa Karola Wojtyłę. Kopia cudownego obrazu przybędzie do świątyni już w sobotę przed Mszą św. o godz. 18.00. Z tej okazji będzie odprawiona w koncelebrze Msza św. o godzinie 11.00. Przed tą Eucharystią będzie uroczyste przywitanie Matki Bożej. Po każdej Mszy św. będzie też krótkie nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań, które można składać do puszki w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej (są tam dostępne kartki i długopis). Od 17 do 18 stycznia obraz matki Boskiej Częstochowskiej będzie gościł u Sióstr Prezentek.

4. W niedzielę 25 stycznia o godz. 10.45 dzieci z Przedszkola Sióstr Prezentek wystawią dla naszych parafian jasełka Bożonarodzeniowe. Już teraz zachęcamy do wcześniejszego przybycia na Mszę św. z godziny 11.00 byśmy mogli je obejrzeć. 1 lutego natomiast być może odbędzie się u nas koncert kolęd w wykonaniu zespołu SursumCorda.

5. Do naszych parafian zwracamy się po raz kolejny z prośbą o odpis 1% podatku na cele naszej Parafiady. Przy puszce na kwiaty znajdują się bileciki z niezbędną informacją, a w tablicy ogłoszeń i na parafialnej stronie internetowej wzór wypełnienia zeznania podatkowego. Ważne, by dopisać słowo BUKOWNO.

Wzór można pobrać TUTAJ.

6. Miło nam poinformować, że Magdalena Urbańska z nasze scholki parafialnej, zajęła II miejsce w VIII Konkursie Kolęd i Pastorałek w Nowej Hucie. Film z jej występu można obejrzeć w internecie. Link jest na naszej stronie internetowej.

7. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do domu Ojca śp. Janina Kiwior. W modlitwie polećmy ją Miłosierdziu Boga.

8. Plan wizyty duszpasterskiej (jak na stronie internetowej i w tablicy ogłoszeń).