«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą 12.08.2012

1. W imieniu rodziców małego Mateusza wyrażam wdzięczność za złożone ofiary z przeznaczeniem na jego operację. W przysłanym liście dziękują oni parafianom, którzy przyszli im z pomocą i złożyli na ten cel 845 zł. Jednocześnie informuję, że w dniu dzisiejszym odbywa się po każdej Mszy św., na prośbę Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, zbiórka ofiar na pomoc ofiarom ostatnich nawałnic w naszym regionie. Za nie także gorąco dziękuję.
2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie połączone z procesją z figurką Matki Bożej. Serdecznie wszystkich zapraszam do wspólnej modlitwy.
3. W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia N. M. P. W naszej parafii. Eucharystia będzie sprawowana według niedzielnego porządku (7.30, 9.00, 11. 00, 16.00). Szczególnie zapraszam na Mszę św. o godzinie 9.00 sprawowanej w intencji Ojczyzny i za poległych w jej obronie. Po Mszy św. odbędzie się druga część uroczystości pod pomnikiem poległych. Na zakończenie każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie ziół i kwiatów.
4. W piątek o godzinie 18.00 będzie Msza św. o Bożym Miłosierdziu połączona z nabożeństwem eucharystycznym i koronką do Bożego Miłosierdzia.
5. W imieniu pielgrzymów XXXIII Pielgrzymki Krakowskiej członu chrzanowsko-trzebińskiego dziękuję za serdeczne ich przyjęcie, ugoszczenie i udostępnienie schronienia na noc
6.W minionym tygodniu zmarł śp. Ryszard Sobota. Przeżył 46 lat. Polecamy go Miłosierdziu Bożemu.
7. Dziękuję uczestnikom wczorajszego sprzątania świątyni z ul. Kościuszki. Z powodu deszczu nie mogliśmy wykonać prac przy jej otoczeniu. Planujemy uczynić to we wtorek o godzinie 9.00. Zapraszam młodzież i wszystkich chętnych.
8. W najbliższą sobotę proszę o pomoc w sprzątaniu parafian z ul. Borowskiej, Cichej, Krótkiej, Skwer, Sawickiej, Słowackiego i Pocztowej.