«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą 01.02.2015

1. Ponawiamy zaproszenie o jak najliczniejszą frekwencję na koncercie kolęd w wykonaniu zespołu SursumCorda, jaki odbędzie się dzisiaj o godzinie 17.00 w naszym kościele. Siostrze Dyrektor, wychowawcom Przedszkola Sióstr Prezentek, dzieciom i ich rodzicom dziękujemy za piękne jasełka Bożonarodzeniowe, jakie miały miejsce ubiegłej niedzieli.
2. Jutro przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. odprawiać będziemy o godzinie 9.00, 16.00 i o 18.00. Na Eucharystię przynosimy gromnice zabezpieczone przed kapaniem wosku.

3. We wtorek mamy wspomnienie dowolne św. Błażeja. Po Mszy św. będzie specjalne błogosławieństwo z użyciem świec, które ma nas chronić przed chorobami gardła.

4. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo eucharystyczne z modlitwami o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego odbędzie się po wieczornej Eucharystii. W piątek odprawimy adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 17.00. W jej trakcie będzie możliwość spowiedzi. Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu N. M. P. odbędzie się w sobotę po porannej Mszy św.

5. Pragniemy poinformować, że w trakcie trwającej 4 tygodnie wizyty duszpasterskiej odwiedziliśmy 1471 rodzin (w ubiegłym roku 1474). Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary. Na oświetlenie złożyliśmy w sumie 39400 zł. Do tego doszli indywidualni ofiarodawcy, którzy przelali na konto parafii równowartość 5 kinkietów. Do rzadkości należały przypadki nieprzychylnego, albo nawet obraźliwego przyjęcia kapłana z wizytą duszpasterską. W każdym z nich rodzina miała coś wspólnego z parafią jedynie przez miejsce zamieszkania, i raczej nieuczestniczy w życiu wspólnoty parafialnej.

6. Informuję, że w ostatni piątek przywiozłem wykonane już dla nas w komplecie (14 szt.) kinkiety. Należność za nie w kwocie 9996 zł została już uregulowana. Nadto dokonaliśmy zaliczki 9000 zł na 7 żyrandoli (6 dużych i jeden mały na chór). Do zapłaty za nie pozostanie jeszcze ok. 60 tysięcy złotych. Żyrandole wykonywane są ręcznie z polerowanego mosiądzu i pokrywane specjalną powłoką ochronną. Będą gotowe z końcem lutego. Za mocowanie (220 zł za metr bieżący) i żarówki (244 szt.) trzeba będzie zapłacić dodatkowo. W tablicy ogłoszeń jest szkic przedstawiający sposób montażu żyrandoli.

7. Proszę rodziców o pilnowanie dzieci na zewnątrz kościoła, by nie chodziły po śniegu leżącym po trawnikach (z uwagi na kiełki krokusów) i po zabudowie krzyża papieskiego. Granit pod śniegiem jest bardzo śliski i grozi to nieszczęściem.

8. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie paniom z bloków przy ul. 1 Maja. Proszę o tę pomoc w najbliższą sobotę parafian z ul. 1 Maja – numery parzyste. Panom Probierzowi, Porębskiemu, Chmurze i Sebastianowi wyrażam wdzięczność za montaż półek pod dekoracje Bożonarodzeniowe, a panu Galickiemu za pomoc w sobotnim odśnieżaniu kościoła. Proszę parafian o pomoc w demontażu dekoracji w środę od godziny 9.00.