«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu 01.03.2015

1. Dziękuję serdecznie za ofiary, jakie złożyliśmy przed dwoma tygodniami w ramach akcji ŚDM „Bilet dla brata” w kwocie 917 zł. Dzisiaj natomiast jest przed kościołem zbiórka na cele misyjne Kościoła.

2. Serdecznie dziękuję za wczorajszą pomoc w sprzątaniu kościoła i proszę o nią w tę sobotę parafian z ul. Kościuszki.

3. Począwszy od poniedziałku przywracamy w dni powszednie Mszę św. o godzinie 7.00. W środę mamy święto św. Kazimierza Królewicza. Zachęcamy do liczniejszego udziału w Eucharystii.

4. W tym tygodniu mamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne podczas nabożeństwa eucharystycznego po wieczornej Mszy św., w piątek spowiedź i adoracja będą od godziny 17.00, a nabożeństwo o Niepokalanym Sercu N.M.P. w sobotę po rannej Mszy św.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je dla nas ks. Tomasz Zmarzły. Ich program podamy w przyszłą niedzielę, ale już teraz jest dostępny w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

6. Zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów oraz do nabywania skarbonek jałmużny wielkopostnej, które są dostępne na stoliku przy wyjściu z kościoła.

7. Bardzo gorąco dziękuję wszystkim za okazywane dowody pamięci i wsparcie modlitewne w czasie mojej hospitalizacji w ostatnim czasie. W jej trakcie poza standardowymi badaniami poddano mnie zabiegowi koronarografii oraz ablacji serca. Czuję się znacznie lepiej i wierzę, że usunięto przyczynę dolegliwości, które ostatnio bardzo dawały mi się we znaki.