«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu 08.03.2015

1. Dziękuję serdecznie za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary w łącznej kwocie 1100 zł z przeznaczeniem na pomoc misjonarzom. Wdzięczność wyrażam także parafianom z ul. Kościuszki, którzy pomogli w sprzątaniu kościoła. Na tę sobotę proszę o wsparcie od godziny 9.00 parafian z ul. Sosnowej, Brzozowej, Grabowej, Młyńskiej, Olchowej i Leśnej za przejazdem.

2. Dziękuję także paniom Celinie, Annie i Grażynie za piątkowe wielogodzinne prace w przyświątynnym ogrodzie przy krzewach i grabieniu igliwia oraz panom i pani, którzy na moją prośbę, wczoraj te prace dokończyli.

3. Rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Ich program podajemy w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Ducha Świętego prosimy o dary dla Ks. Rekolekcjonisty a dla parafian o łaskę owocnego ich przeżycia. Program jest dostępny na stronie internetowej i w tablicy ogłoszeń.

4. Pragnę poinformować, że czekamy na kilka dni stabilnej i ciepłej pogody, aby wznowić pracę przy wykonaniu pozostałych 30 okien witrażowych. Pracownia witraży z Pszczyny tylko od tych okoliczności uzależnia ich rozpoczęcie, a parafia jest finansowo do nich przygotowana. Gotowych jest także 7 żyrandoli do kościoła wykonanych dla nas przez Firmę Aladyn z Krakowa. Prawdopodobnie odbierzemy je w najbliższy piątek.

5. Jak co roku kierujemy do naszych parafian, zwłaszcza najmłodszych, prośbę o nie wchodzenie na trawniki, aby nie zadeptać wschodzących tam krokusów, przebiśniegów i tulipanów.

6. 14 marca w Centrum Kultury w Olkuszu w ramach Nowej Ewangelizacji odbędzie się konferencja pt. „ Biblia o finansach”. Szczegóły podane są na plakacie w tablicy ogłoszeń (kontakt: tel. 883 014 883, zapisy:www.przyjacielejezusa.org).