«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu 22.03.2015

1. W najbliższą środę przypada Uroczystość Zwiastowania N. M. P. Poranną Eucharystię odprawimy w związku z tym o godzinie 9.00.

2. Za tydzień przypada Niedziela Męki Pańskiej (Palmowa) rozpoczynająca Wielki Tydzień. Już teraz pomyślmy o naszym duchowym przeżyciu Triduum Paschalnego tak, aby radość ze zmartwychwstania Pana Jezusa była jak największa. W czasie każdej Mszy św. dokonamy poświęcenia palm. O Godzinie 11.00 obrzęd ten będzie miał szczególny charakter. O godzinie 10.00 gromadzimy się przed Centrum Kultury im. Jana Pawła II i stamtąd wspólnie ruszamy w procesji z palmami ku świątyni. Po przyjściu na miejsce ustawiamy się przed wejściem do świątyni. Tuż przed 11.00 odbędzie się poświęcenie palm, a następnie procesjonalnie wejdziemy do kościoła, by uczestniczyć w Eucharystii. Po Mszy św. odbędzie się tradycyjny konkurs palm.

3. W Niedzielę Palmową będzie można zakupić po 5 zł chlebki wielkanocne do naszych koszyków ze święconką. Dochód będzie przeznaczony na pomoc podopiecznym naszej Caritas Diecezjalnej. Najprawdopodobniej będziemy mieć także paschaliki, ale ich cena nie jest na razie znana.

4. Bardzo prosimy, aby zapisywać naszych chorych, którzy przed Wielkanocą pragną przyjąć sakramenty namaszczenia chorych, pojednania i Eucharystii. Lista znajduje się w zakrystii. Przy zapisie podajemy adres i telefon. Z wizytą do chorych wybierzemy się w sobotę od godziny. 10.00.

5. Dziękujemy bardzo za pomoc w sprzątaniu świątyni w minioną sobotę, a na najbliższą prosimy o to naszych parafian z ul. Wiśniowej, Kolejowej, Urzędowej, Nowej i Szkolnej(bloki i domy prywatne)

6. W poniedziałek zostaną wznowione prace przy wymianie szyb w pozostałych 30 dużych oknach. Ustaliłem w ubiegłą niedzielę z panem Henrykiem Potyszem dokończenie prac malarskich po ich montażu. Firma Aladyn, po naszych poniedziałkowych pomiarach i konsultacjach rozpocznie przygotowywanie dla nas elementów zawieszenia oświetlenia. Cieszy fakt, że koszty będą mniejsze niż zakładałem i powinny zamknąć się kwotą 10 tysięcy złotych.

7. Miło mi poinformować, że znalazło się dwoje ofiarodawców, którzy chcą ufundować dla parafii nową monstrancję (3700 zł) i tron do niej (2800 zł), stanowiące jeden komplet. Niech Bóg błogosławi darczyńcom dbającym o Jego chwałę. Monstrancja i tron mają być gotowe tuż przed Triduum Paschalnym, więc w Wielki Piątek posłuży Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

8. W Uroczystość św. Józefa pochowaliśmy śp. Mariana Sikorę. Pan Marian był niezwykle zasłużonym dla parafii człowiekiem. Od ponad 40 lat kierował naszym chórem parafialnym, zaangażowany był w duszpasterstwo pielgrzymkowe, uczestniczył w życiu grup Apostolstwa Modlitwy. Obok wielu innych Mszy św. będą za niego odprawione też 2 od parafian.