«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Uroczystości N. M. P. Częstochowskiej 26.08.2012

1. W poniedziałek parafia nasza przekazała na pomoc poszkodowanym w sierpniowych nawałnicach na konto Caritas Sosnowieckiej 4130 zł. Dziękuję wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w tę pomoc.
2. Od najbliższego poniedziałku (27 sierpnia) Msze św. w naszej parafii odprawiane już będą w dni powszednie zarówno rano (godz. 7.00), jak i wieczorem (godz. 18.00).
3. Bardzo proszę o pomoc w sobotnim sprzątaniu od godz. 8.30 parafian z ul. Starczynowskiej, Wygiełza i Leśnej do przejazdu. Proszę o zrozumienie, gdyż wczoraj była z wyznaczonych ulic tylko pani Chechelska. Mimo pomocy kilku innych osób nie zdołaliśmy posprzątać alejek wokół kościoła, nie mówiąc o zaśmieconych trawnikach.
4. Wdzięczność wyrażam pani Grażynie za kontynuację prac zmierzających do wyeliminowania mchów z kostki brukowej wokół świątyni i wszystkim, którzy w minionym tygodniu dbali, by kwitnące krzewy na placu miały wystarczająco wilgoci Jedno podlewanie, to około 1000 litrów wody deszczowej ze zbiorników. Niestety, jej zapas już się wyczerpał, a nadziei na rychłe opady deszczu raczej nie ma.
5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota września. Msza św. z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. odprawiona będzie rano o godzinie 7.00. Jest to także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o poległych za Ojczyznę.
6. W piątek natomiast w Jaroszowcu odbędzie się comiesięczne nocne czuwanie wiernych (od godziny19-tej).
7. Dziękujemy za ofiarę, jaką na wystrój świątyni złożyli wczorajsi nowożeńcy Marzena i Piotr. Będziemy ich polecać opiece Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w najbliższą środę.
8. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej śp. Pelagia Stępień i śp. Elżbieta Curyło. Ich pogrzeby odbyły się w ostatni czwartek. Pamiętajmy o nich w modlitwie o Boże Miłosierdzie i łaskę nieba.