«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą 02.09.2012

1. W związku z czytanym dzisiaj listem Episkopatu Polski tradycyjna niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu przeniesiona jest na następną niedzielę. 
2. W poniedziałek przypadają imieniny Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o naszym pasterzu.
3. W poniedziałek również rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny 2012/2013. Msza św. będzie odprawiona dla uczniów, nauczycieli i rodziców dzieci i młodzieży o godzinie 8.00. Pamiętajmy o naszym staropolskim powiedzeniu, że „bez Boga, ani do proga”. Z sakramentu pojednania na rozpoczęcie roku szkolnego możemy korzystać codziennie pół godziny przed wieczorną Eucharystią, a zwłaszcza w I piątek miesiąca.
4. W najbliższą środę, 5 września, o godzinie 10.00 odbędzie się pielgrzymka chorych z naszej diecezji do sanktuarium św. Stanisława B.M. w Czeladzi. Pomóżmy chorym w dotarciu na wspólną modlitwę z Księdzem Biskupem Grzegorzem Kaszakiem. W czasie Mszy św. będzie okazja do przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca września. Nabożeństwo o powołania do kapłaństwa i zakonu w czwartek po Mszy św. wieczornej. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej od godziny 16.30, o 17.45 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a o 18.00 Msza św.
6. Dziękuję serdecznie naszym panom za prace przy montażu i instalacji nowego kotła grzewczego w kotłowni na plebanii, a także za prace porządkowe i remontowe.
7. Wdzięczność wyrażam za modlitwę w mojej intencji na okoliczność pobytu w szpitalu i przeprowadzonego zabiegu oraz rekonwalescencji. Zapewniam, że również pamiętam w chorobie o wielu ważnych dla was intencjach.
8. Dziękuję młodzieży za wczorajsze sprzątanie kościoła i otoczenia świątyni. Na najbliższą sobotę proszę o pomoc parafian z ul. Szkolnej i Nowej.