«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą 09.09.2012

1. Serdecznie dziękuję za pomoc w pracach porządkowych na trawnikach wokół kościoła, jakie miały miejsce w ostatni poniedziałek. W sumie było 12 osób i dzięki tej liczbie udało się dokończyć zaplanowane prace w 2,5 godziny. Niestety, na moją prośbę o pomoc w sobotnim sprzątaniu nie odpowiedziała ani jedna osoba z ul. Nowej i Szkolnej. Nie jest więc posprzątane. Mam nadzieję, że w tym tygodniu będzie lepiej, bo o pomoc od godziny 9.00 proszę parafian z ul. Wyzwolenia.
2. Pragnę poinformować, że dobiegły końca prace związane z modernizacją kotłowni na plebanii. Panu Stanisławowi Hazy składam gorące podziękowanie za jego trud i czas poświęcony dla parafii. W kotłowni czeka nas jeszcze wymiana okna.
3. W sobotę kontynuowaliśmy też prace malarskie na strychu plebanii, gdzie remont prowadzony był już w maju. Dzięki temu górne pomieszczenia zostały odświeżone i zagospodarowane między innymi do przechowywania dekoracji, prania i suszenia bielizny liturgicznej oraz jako pomieszczenia magazynowe. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tych pracach i proszę o wsparcie także w tym tygodniu.
4. W czwartek rozpoczęliśmy również remont kuchni. Ufam, że uda się nam go zakończyć jeszcze w tym miesiącu. Remont zleciliśmy firmie Pana Pawła Piętki, znanej z solidności i terminowości wykonywanych prac. Chodzi o to, aby remont przeprowadzić w możliwie krótkim czasie.
5. W czwartek przypada 13-ty dzień miesiąca. O godzinie 18.00 odprawimy więc Mszę św. o Matce Boskiej Fatimskiej, a po niej będzie nabożeństwo fatimskie z procesją. Gorąco zapraszam do wspólnej modlitwy z Matką Bożą.
6. W piątek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W związku z powyższym, dla uczczenia najświętszego dla chrześcijan znaku, o godzinie 17.30 odprawimy Drogę Krzyżową, a po niej będzie Msza św. z kazaniem. W sobotę uczcimy natomiast Matkę Bożą Bolesną.
7. W prezbiterium możemy podziwiać wieniec dożynkowy przygotowany Przez Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie. Cieszymy się, że nasi parafianie reprezentowali miasto i nas na dożynkach w Parafii w Jaroszowcu. Cieszy nas też fakt, że zechcieli ów wieniec pokazać w swojej wspólnocie parafialnej.
8. Dzieci i młodzież zachęcamy do włączenia się w śpiew i modlitwę naszej scholii parafialnej.
9. Z żalem informujemy, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Krystyna Surmacz i Zygmunt Poczęsny. Polecajmy ich w naszych modlitwach Miłosierdziu Boga.