«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 16.09.2012

1. Najserdeczniej dziękujemy wczorajszym nowożeńcom za ufundowanie kwiatów do naszej świątyni. Za Annę i Wojciecha oraz Annę i Łukasza modlić się będziemy podczas najbliższej nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana Boga śp. Irena Feliksik. Jej pogrzeb miał miejsce w ostatni piątek. Polecajmy ją w modlitwie Bożemu Miłosierdziu.
3. We wtorek przypada święto patrona młodzieży św. Stanisława Kostki, a w piątek św. Mateusza. W te dni zachęcamy do liczniejszego udziału w Eucharystii, a we wtorek prosimy o to szczególnie młodzież. Dziś natomiast rozpoczynamy II Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Codziennie będziemy mogli podczas wieczornej Eucharystii wysłuchać krótkiego rozważania i pomodlić się o dobre wychowanie młodego pokolenia.
4. Wdzięczność pragnę wyrazić wszystkim, którzy wsparli w tym tygodniu parafię przez ofiary finansowe, pomoc materiałową i wysiłek fizyczny. A działo się naprawdę sporo. Nadal trwa remont kuchni, pomieszczeń piwnicznych i strychu plebanii. Wykonaliśmy tam gigantyczną pracę nie tylko remontową, ale także porządkową. Dzięki temu uzyskaliśmy sporo nowej powierzchni do zagospodarowania. Ilość worków z niepotrzebnymi rzeczami przy bramie, złomu i gruzu na podwórku świadczą o wykonanej pracy.
5. W piątek dokonaliśmy także próbnego rozpalenia pod kotłem grzewczym. Próba wypadła pomyślnie. Dziękuję raz jeszcze wszystkim, którzy się przyczynili do tego, aby kotłownia była na miarę naszych czasów.
6. Dużo pracy pochłonęło także otoczenie kościoła. Kilka pań pracowało przy sadzeniu cebulek wczesnych tulipanów (kwitną zaraz po krokusach), do wsadzenia pozostają jeszcze 2 inne odmiany(kwitną jedne po drugich w trzech etapach). Wsadziliśmy także ok. 150 cebulek przebiśniegów (darowane przez pewną osobę)oraz zakupiłem za ofiarę pewnej ofiarodawczyni kilkaset cebulek krokusa botanicznego (specjalnie na ten cel). Posadziliśmy także w klombach ponad 20 skupisk rozchodnika okazałego w różnych kolorach. Kwiat ten jest niezwykle odporny na przesuszenia i praktycznie nie wymaga niemal podlewania, a kwitnie od sierpnia do pierwszych przymrozków. Jest przy tym bardzo tani, ale większość sadzonek otrzymaliśmy gratisowo wraz z innymi roślinami w darze, a tylko małą część zakupiliśmy (inne kolory).
7. Dziękuję za liczną obecność przy wczorajszym sprzątaniu kościoła parafianom z ul. Wyzwolenia oraz innym osobom, które przyszły pomóc w pracy i proszę o to w najbliższą sobotę mieszkańców z ul. Niepodległości 6, 7, 8, 9, 10.