«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 05.04.2015

1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim naszym parafianom i gościom głębokiego przeżywania największej i najbardziej znaczącej dla nas tajemnicy wiary. Gdyby nie było zmartwychwstania, daremna byłaby nasza wiara, a Chrystus umarłby na próżno. Ewangelia mówi, że „Uradowali się uczniowie ujrzawszy Pana”. Niech żywa dziś będzie w Waszych rodzinach świadomość obecności Zmartwychwstałego Jezusa. Radujcie się nią, a serca Wasze niech napełni pokój, którym pozdrawiał swych uczniów. Szczęść Wam Boże!
2. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w przeżyciu Triduum Paschalnego. Dziękuję paniom i panom, którzy cały tydzień spędzili przy przygotowaniu świątecznej dekoracji oraz tym, którzy wsparli nas w sprzątaniu świątyni, Liturgicznej Służbie Ołtarza z ks. Krzysztofem na czele, siostrze Janinie, panu organiście, wszystkim zaangażowanym w liturgię słowa, warcie honorowej wystawionej nocą przy Grobie Pańskim przez Klub Żołnierzy Rezerwy w Bukownie i strażaków OSP Bukowno. Szczególną wdzięczność wyrażam Wam, Kochani Parafianie, za piękne i głębokie przeżycie począwszy od Wielkiego Czwartku tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa oraz za nocną adorację Najświętszego Sakramentu. Z moich danych wynika, że w liturgii wzięło udział o 9 % więcej osób niż przed rokiem. Niech Wam Bóg wynagrodzi za Wasz trud.

3. Jutro drugi dzień świąt. Msze święte sprawowane będą według niedzielnego porządku. Taca będzie tradycyjnie przeznaczona na uczelnie katolickie.

4. Oktawa Wielkanocy kończy się za tydzień Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Połowa tacy z tego dnia będzie przeznaczona na Caritas Diecezjalną. Proszę też o przyniesienie wówczas skarbonek jałmużny wielkanocnej i złożenie ich w koszu przy ołtarzu. Ich zawartość będzie przeznaczona na pomoc bezrobotnym. Każdy będzie mógł też przy tej okazji złożyć dobrowolną ofiarę na ten cel. O 15.00 tego dnia odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

5. Wkrótce (16 maja) nasz kleryk V roku Mateusz Wróbel przyjmie święcenia diakonatu. W związku z powyższym w dniu dzisiejszym odpowiadam na prośbę Księdza Rektora Konrada Kościka o wygłoszenie wobec wspólnoty parafialnej zapowiedzi.

6. Proszę o pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę parafian z ul. Zwycięstwa i Wojska Polskiego.

7. Na stronie internetowej dostępne są już zdjęcia i film z Niedzieli Palmowej. Galeria krokusów wzbogaciła się natomiast o przepiękne zdjęcia naszego leśniczego pana Tomasza, który jest nie tylko miłośnikiem przyrody, ale i pasjonatem fotografii. Niedługo pojawią się zdjęcia i filmy z Triduum Paschalnego. Zachęcamy zatem do zajrzenia do naszych multimediów.

8. Z żalem informujemy, że w minionym tygodniu pochowaliśmy dwie nasze parafianki. Śp. Magdalena Czerniak odeszła z tego świata mając zaledwie 18 lat. Trzeba dodać, że w najbliższą środę jej mama i brat przeżywać będą 1 rocznicę śmierci męża i ojca Jerzego Czerniaka. Dlatego do środowej intencji za Magdę pozwoliłem sobie dołożyć też intencję za jej ojca. Drugą zmarłą osobą jest 80-letnia śp. Helena Szatan. Zmarłe parafianki zawierzamy temu, który jest naszym życiem i zmartwychwstaniem.