«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocy 19.04.2015

1. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa, męczennika i głównego patrona Polski, natomiast w sobotę święto św. Marka Ewangelisty. Zapraszamy do liczniejszego niż zwykle udziału w Eucharystii.

2. W skarbonkach jałmużny wielkopostnej złożyliśmy w sumie 2066 zł. Tym, którzy podjęli to wielkopostne postanowienie wsparcia najbardziej potrzebujących mówimy staropolskie „Bóg zapłać!”.

3. Prosimy o modlitwę w intencji prowadzonego nadal remontu świątyni. Jak widzimy, prace przy oknach posuwają się do przodu nadając wnętrzu coraz bardziej ciepły klimat. Jesteśmy niemal w połowie południowej ściany świątyni. Mamy już zaplanowane końcowe malowanie uszkodzonych, czy pobrudzonych fragmentów ścian bocznych. W minionym tygodniu odebraliśmy też w Krakowie elementy zawieszenia żyrandoli i zapłaciliśmy za nie 9744 zł. Uregulowaliśmy też ostatnią (przewidzianą na koniec kwietnia) ratę za jesienne prace remontowe i malowanie kościoła (10 tys. złotych). Czeka nas jeszcze zapłata za obecne prace przy oknach (ok 75 tys. zł), za zakup żarówek do żyrandoli i ostateczne dokończenie malowania.

4. Dziękujemy serdecznie za sprzątanie kościoła parafianom z ul. Wyzwolenia. Prosimy o podobną pomoc w tym tygodniu parafian z u. Górniczej, Jodłowej, Mickiewicza, Sienkiewicza, Powstańców Śląskich i Manifestu Lipcowego. Dziękuję też pani Grażynie i Agnieszce za prace przy zasileniu nawozem krzewów i kwiatów w przyświątynnym ogrodzie.

5. Bardzo proszę o pomoc przy demontażu Grobu Pańskiego naszych panów i panie w piątek o godzinie 18.30. Musimy przygotować ścianę północną do ustawienia rusztowań do poprawek malarskich.