«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną 26.04.2015

1. W piątek wspomnieniem św. Józefa Rzemieślnika rozpoczynamy miesiąc maj. Tego dnia modlimy się za jego wstawiennictwem za wszystkich ludzi pracy. Przypominamy sobie, że przez nią mamy udział w Boskim dziele stworzenia i odpowiadamy na słowa Stwórcy: „Czyńcie sobie ziemię poddaną…”.

2. Mamy też wtedy I piątek miesiąca. Spowiedź i adoracja będą od godziny 17.00. o Godzinie 17.45 będzie pierwsze nabożeństwo majowe, a także uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Tego dnia decyzją Zebrania Ogólnego Konferencji Episkopatu Polski mamy dyspensę od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

3. W sobotę przypada przeniesiona przez Stolicę Apostolską Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. W związku z powyższym Msza św. z godziny 7.00 będzie odprawiona o godzinie 9.00 ( z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej), a druga Msza św. będzie o godzinie 11.00. Równocześnie Stolica Apostolska zezwala, by w niedzielę 3 maja odprawić jedną Eucharystię z formularza o N.M.P. Królowej Polski ( u nas będzie to Msza św. o godzinie 9.00 w intencji Ojczyzny zamówiona przez Radę Miejską), a pozostałe, łącznie z wigilijną (sobota, godz. 18.00), mają być z V Niedzieli Wielkanocy.

4. W środę pochowaliśmy śp. Alfredę Lekston, a w czwartek Zofię Granuszewską. Obie nasze parafianki polecamy Bożemu Miłosierdziu.

5. W związku z tym, że w tygodniu będą trwały prace wykończeniowe na rusztowaniach we wnętrzu świątyni proszę o pomoc w sprzątaniu ochotników w piątek ok. godziny 19.00.