«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną 03.05.2015

1. Przypominamy, że w miesiącu maju odprawiamy nabożeństwa majowe w dnipowszednie po wieczornej Eucharystii, a w niedzielę po Mszy św. z godziny 16.00. Nabożeństwo z udziałem kapłana w kapliczce przy ul. Leśnej będzie w późniejszym terminie.

2. Zakończone zostały prace przy montażu okien witrażowych w kościele. Do uzupełnienia pozostała jeszcze tylko jedna szyba z nazwiskiem fundatora od strony ul. 1-go Maja (uległa stłuczeniu). Teraz trwają prace związane z usunięciem powstałych uszkodzeń oraz przygotowawcze pod montaż kinkietów. Mam nadzieję, że zostaną dokończone w tym tygodniu.

3. W najbliższy czwartek z nabożeństwem majowym połączymy modlitwy o powołania do kapłaństwa i zakony z racji I czwartku miesiąca.

4. W przyszłą niedzielę o godzinie 16.00 będzie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji hutników i ich rodzin w związku z świętem patronalnym św. Floriana, obchodzonym 4 maja. Być może uda się zamontować do soboty w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej i poświęcić podczas wspomnianej Mszy św. tablicę upamiętniającą wkład ZGH Bolesław S.A. , Bolesław Recycling Sp. z o.o. i Boltech Sp. z o.o. w remont tejże kaplicy.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbierane będą ofiary na pomoc dotkniętej trzęsieniem ziemi ludności Nepalu. Gościć będziemy także naszych kleryków, a taca będzie przeznaczona na wsparcie seminarium.

6. Także w przyszłą niedzielę będzie I Komunia św. (o godzinie 12.00) i rocznica I Komunii św. (godz. 11.00). Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin planowana jest na sobotę o godzinie 10.45. Bezpośrednio po spowiedzi odbędzie się sprzątanie kościoła.